Gaziantep'te 9 Kişiyi Öldüren Katil 55 Gün Sonra Yakalandı

0PAYLAŞIM

Gaziantep'de iki eve yaptığı baskınla 9 kişiyi öldüren ve katil zanlısı olarak aranan Yusuf Taş, olaydan 55 gün sonra yakalandı.

İstanbul’da Yusuf Taş ile evli olan ve geçimsizlik nedeniyle tartışan Tuğba Taş, 6 ay önce Gaziantep’teki teyzesi Şenel Çakmak’ın yanına yerleşti. Bu süre içerisinde Yusuf Taş, barışma girişiminden olumsuz yanıt aldığı eşi Tuğba Taş’ın amcasının oğlu Turan Taş ile evlenmek istediğini öğrenince, geçen 5 Şubat günü Gaziantep’e geldi. 

Yusuf Taş, Düztepe Mahallesi’nde eşinin teyzesi Şenel Çakmak’ın evine gitti ve burada eşi, amcasının oğlu Turan Taş ile eşinin teyzesi Şenel Çakmak ve onun oğlu Ahmet Can Çakmak’ı tüfekle öldürdü, 2 kişiyi de yaraladı. 

Sadece evde bulunan 3 yaşındaki kızı Belinay’a ateş açmayan Yusuf Taş, daha sonra Sam Mahallesi’nde evini bastığı amcası Mustafa, yengesi Gülay, amcasının çocukları Türkan, Gül ve Furkan Taş’ı tabancayla öldürerek kaçtı.

Cinayetlerin ardından kayıplara karışan Yusuf Taş, telefonla aradığı babası ve diğer akrabalarını da ölümle tehdit etti.

9 Kişiyi Katleden Koca Aranıyor - onedio.com
9 Kişiyi Katleden Koca Aranıyor - onedio.com

Bu olayların ardından güvenlik güçlerince her yerde ‘çok tehlikeli’ olarak aranan Yusuf Taş’ın bugün İzmir’e gideceği bilgisine ulaşıldı. 

Bunun üzerine harekete geçen polis, Yusuf Taş’ın akşam saatlerinde otogarın 23 numaralı peronundan İzmir’e gidecek otobüse bindiğini saptadı. Otogara giden polis, hareket etmek üzere olan otobüsteki Yusuf Taş’ı gözaltına aldı. 

Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Yusuf Taş’ın sorgulanmasına başlandı.

Ajanslar

Dio İçerik Altı Banner
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir