Görüş Bildir
Haberler
Fikret Orman'dan Sert "Haciz" Açıklaması

Fikret Orman'dan Sert "Haciz" Açıklaması

Batuhan
16.04.2015 - 11:21
İçeriğin Devamı Aşağıda

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, dün yaşanan haciz olayıyla ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Fikret Orman'ın haciz olayıyla ilgili basına yaptığı açıklamalar şu şekilde;

2004'te o günkü yönetim, saha içindeki reklam alanlarını Aktif Reklam'a vermiş. Sonra sözleşme fesih olunca dava açılmış. Sözleşme öyle bir hazırlanmış ki sözleşmeyi iptal ettiğimiz zaman ödeme yapacağımız yer alıyor. Bu işi sulh yoluyla çözülmesini daha önceden tavsiye etmiştim. Aktif Tanıtım'ın sahibi Cüneyt Yakup adlı Beşiktaşlı olduğunu iddia eden bir arkadaş

Biz göreve geldiğimizde bu davayı Aktif Reklamcılık kazanmış. Bize açtıkları dava neticesinde 10-12 milyon Dolarlık bir alacakları oluştu. Biz dedik ki, gelin anlaşalım. Bize iyi niyetli gibi gözüktüler. Biz bir akit imzaladık. Beşiktaş onlara 7 milyon Dolar ödeyecek ve konu kapanacaktı. Bu, kesinlikle hak etmedikleri bir para olmasına rağmen Beşiktaş kulübü bunu o dönem ödemiştir.

Beşiktaş'a ilk kez mi haciz işlemi yapılıyor? Göreve geldiğimizde 300'ün üzerinde haciz davası vardı. Bu arkadaşlar bandolarla, mızıkalarla bir haciz olayı oluşturdular. Siz basın mensuplarına haber verdiler. Bu şirket, bir masa ve bir kasa şirket.

Bu bir para tahsilatı konusu değildir; bu bir servet edinme, geçim kapısı davasıdır. Biz burada 7 yetimin hakkını savunuyoruz. Bu arkadaşlar servet kazanma peşindeler. Ortada bir yargı var. Ben bu parayı ödemeyeceğim. Ben Beşiktaş'ın parasını onlara mı yedireceğim!

Biz bu şirkete tam 7 milyon dolar ödedik. Neymiş, reklam tabelası işletmişler de hak mahrumiyeti olmuş. Porsche arabalara binsinler, business class'ta uçsunlar diye Beşiktaş'ın paralarını bunlara mı vereceğiz! Burada amaç, Beşiktaş üzerinden para almaktır. Bu para, bizim yarattığımız bir borç değil. Geçmişe refere edebiliriz. Bu, terbiyesizliktir. Biz davayı kazansak bile o şirkete ödediğimiz 7 milyon doları geri alamayız.

Yine altını çiziyorum; bu anlaşmaları ben yapmadım. Ben kimsenin hakkını kimseye yedirmem. Bu anlaşmaları ben yapmadım. Bunları, ben ve arkadaşlarım Beşiktaş'a musallat etmedik. Bu bir şovdur. Beşiktaş taraftarları bunu bilsinler.

Ben bu işi yargıya götürmüşüm. Dava bitmeden o parayı ödemem. Ellerinden geleni ardlarına koymasınlar. Bu ülkede adalet vardır, hukuk vardır.

Bu bahsedilen reklam şirketi bir masa bir sandalyeden oluşuyor. Ödeyecek hiçbir güçleri yok. Servet kazanmaya çalışıyorlar.Bu arkadaşlara bir bakın, inceleyin. Nasıl yaşıyorlar? Nereden geliyor bu para?

Şirketin sahibi Diyarbakırlı. Eski yöneticimiz Murat Aksu ile bir akrabalıkları var. Bize yardımcı oldu kendisi. Bu arkadaşların bir de avukatı var. Galatasaray Kongre üyesi. Geçen kongrede de yönetici adayı olmuştu.

Bizden daha zor durumda olan rakiplerimiz de vardır. Hiç böyle bir işlem gördünüz mü? Ayıptır, günahtır! Pazartesi akşamı 17.30'da almadım da Salı sabahı 09.30'da aldım! Bunu yapana da, yaptırana da paraları haram ediyorum!

Ben bu konuyu Yıldırım Demirören'le konuştum. Anlaşmayı, altında imzası olanların yaptığını söyledi.

Bir de arayıp tehdit ediyorlar. Ben ne tehditler gördüm. Biz, bunlara pabuç bırakmayız! Ticarette böyle işler olmaz, böyle ahlak olmaz. Talep ettikleri para 5 milyon dolar, alacakları bir iskemle! Dünyanın hiçbir yerinde böyle haciz olmaz.

Ben bugüne kadar dini, dili, ırkı, memleketi ayırt etmeden bütün Beşiktaşlılarla temas kurdum. Ben inşaat sektöründe proje geliştiricisiyim. Ama başkanlık dönemimde bir tane iş, bir tane ihale almadım. Servetini Beşiktaş'tan yaptı desinler istemedim.

Reza Zarrab açıklaması

Ben Reza Zarrab'ı hiç tanımam. Ama kendisi iyi bir Beşiktaşlıdır. Bu Reza Zarrab suçlu mudur? Bu arkadaş aranıyor mu? Bu arkadaş eroin kaçakçısı mı? Polisler peşinde mi? Ben bu Reza Zarrab denen arkadaşla iş ilişkisi mi kurmuşum? Bir iş mi yapıyorum? Reza Zarrab loca aldı diyorlar. Size soruyorum.. Bu değirmenin suyu nereden geliyor? Rakiplerimizin her şeyi hazır. Başkanlık dönemimde hiç ama hiç kimseden yardım almadık. Kimse diyemez ki 'Fikret Orman bize para ver' demiştir.. Diyemezler.

Mansimov en yakın dostlarımdan biri. Kendisi sorduğunda sadece 'Loca al' demişimdir. Başka hiçbir şey dememişimdir. Diyorlar ki Reza Zarrab ile Fikret Orman yemek yedi, şey yaptı. Ben cüzzamlı değilim ki? Gizli kapaklı yapmıyorum ki bunları? Nedir bu Beşiktaş'ı siyasetin içine çekme çabası. Gidin o arkadaşlar ile konuşun. Yerleri belli.

Bizde düello kültürü yok, pusu kültürü yok. Bizi sürekli eleştirenlere soruyorum. Beşiktaş için ne yaptınız? Loca mı aldınız? Beşiktaş'ın mutsuzluğu üzerinden mutlu olunur mu ya? Ayıptır...

Biz görüşmelerimizde yalan makinesi koymuyoruz. Ben Reza Zarrab'ın Fenerbahçeli olduğu ifadelerini okumadım. Reza Zarrab da Beşiktaşlı olduğunu söyledi. Bana baktığında gözünde Beşiktaşlı ışığı aldım Reza Zarrab'ın.

Eurosport

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/super-...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0