Feyzioğlu'ndan U Dönüşü: 'Çoklu Baro Düzenlemesi Devrim Niteliğinde'

 > 
501PAYLAŞIM

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, daha önce karşı olduğunu belirttiği çoklu baro düzenlemesine destek verdi. Düzenlemenin "devrim niteliğinde" olduğunu belirten Feyzioğlu, üç büyük şehrin vesayetine son verildiğini ileri sürdü.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu A Haber yayınında Meclis'ten geçerek yasalaşan çoklu baro düzenlemesini değerlendirdi.

"TBB kuruluş ruhuna döndü" 🎥

Feyzioğlu son düzenlemeyle İstanbul, Ankara ve İzmir'in Türkiye Barolar Birliğindeki vesayetine son verildiğini ve bunun da "devrim niteliğinde" olduğunu söyledi. Feyzioğlu, tüm baroların Türkiye Barolar Birliği'nin asli unsuru hale geldiğini, böylece 1969'daki kuruluş ruhuna dönüldüğünü kaydetti.

"Çoklu baroya karşıyız" demişti 🎥

TBB Başkanı Feyzioğlu yasanın hazırlık sürecinde çoklu baro düzenlemesine destek verdikleri iddiasını yalanlamış, "Biz iki sene önce de karşıydık, bugün de karşıyız" demişti.

AYM baro ve bekçiler düzenlemesinde yürütmenin durdurulması istemini reddetti

Öte yandan CHP, kamuoyunda çoklu baro düzenlemesi olarak bilinen Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un 21 maddesinin iptali ve yürürlüklerinin durdurulmasına karar verilmesini istemişti.

CHP, bir başka başvuruda da mahalle bekçilerinin yetkisini genişleten Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu'nun bazı maddelerininin iptali ve yürürlüklerinin durdurulmasını talep etmişti.

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, 2 başvurunun da ilk incelemesini tamamladı.

Başvurularda eksiklik tespit etmeyen Anayasa Mahkemesi Genel Kurulunca, düzenlemelerin yürürlüklerinin durdurulması istemleri reddedildi. İptal istemleri, daha sonra belirlenecek bir günde esastan görüşülerek karara bağlanacak.

Feyzioğlu'nun açıklamasına sosyal medyadan tepkiler geldi...

Yeni baro düzenlemesiyle yapılan değişiklikler için 👇

Çoklu Baro Teklifi Yasalaştı: Düzenleme Neler Getiriyor? - onedio.com
Çoklu Baro Teklifi Yasalaştı: Düzenleme Neler Getiriyor? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir