Ezgi Mola ve Pek Çok Ünlünün Yaptırdığı Adeta Bir Mucize Gibi Etki Eden Ozon Tedavisi Hakkında Bilinmeyenler

112PAYLAŞIM

Aslında uzun yıllardır yapılsa da son zamanlarda sıkça duymaya başladık ozon tedavisini.

Bugün Ezgi Mola diğer pek çok uygulamanın yanında ozon tedavisi aldığını söyledi.

Pek çok yabancı ünlünün yanında daha önceden Gülben Ergen, Cem Yılmaz, Deniz Akkaya gibi pek çok ünlü de ozon tedavisi uygulattığını duyurmuştu.

Peki ama bu mucizeler yaratan ozon tedavisi nedir ve nasıl uygulanır?

Öncelikle şunu söyleyelim, ozon tedavisi, bir rahatsızlığı ya da oluşan yarayı tedavi amacıyla vücudunuza ozon gazı uygulanmasını ifade eder. Ozon terapisi esnasında yüksek basınç altında yüzde yüze kadar çıkarılan oksijen oranı sayesinde plazma içerisinde çözünen oksijen miktarı arttığından çevre dokulara ulaşan oksijen de artar. Bu sayede damar hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisi mümkün hale gelir.

Ozon tedavisi dolaşım bozuklukları, kanser, göz hastalıkları, bölgesel zayıflama, bel fıtığı, anti-aging, astım, QOAH, bakteri ve mantar enfeksiyonları, migren, cilt rahatsızlıkları, yara iyileşmesi, parkinson, alerjiler, bağışıklık sistemi, diyabet hastalıkları vs. gibi pek çok durumda ve hastalıkta uygulanır.

Ozon tedavisi çeşitli yöntemlerle uygulanabilir.

Gazlar veya sıvılarla karıştırılabilir ve kanla birleştirilebilir veya intravenöz (doğrudan damarlara) ya da deri altına enjekte edilebilir. Rektum, vajina içeren yollardan veya kas dokusuna ve eklemlerine uygulanabilir. Topikal yaklaşımlar uzuv torbalama (kontrollü bir gaz banyosu) ve ozonlanmış su veya yağları içerebilir. Otohemoterapi ve insüflasyon teknikleri de kullanılabilir. En yaygın methodu kişiden 50-100 ml kan alınarak dozu belirlenmiş ozonla karıştırıldıktan sonra aynı damardan kişiye verilmesidir.

Bunlara ek olarak ozon sauna uygulamaları ve ozonlanmış ürünlerin kullanılması da yaygınlaştı.

Kısacası yaklaşık bir asırdır uygulanan bir yöntem olan ozon tedavisinin kullanım sebebi, şekli ve uygulanan kişi sayısı giderek artıyor.

Pek çok derde deva olduğunu söylesek yalan olmaz yani.

Çoğu hastada haftada 2 defa ve toplamda 10 seans uygulanan ozon tedavisi bu sürenin sonunda etkisini gösterse de doktorun da tavsiyesiyle belirli dönemlerde tek seans şeklinde tekrar uygulanabiliyor.

Şifalanmak ya da daha iyi ve güzel hissetmek için yaptırılabilir bir uygulama. Fiyatı da seans sayısına göre değişiyor. Ancak ortalama bir seansın fiyatı (kullanım amacına göre değişiklik gösterebilir) 600 TL civarı.

Daha önce yaptıran varsa deneyimlerini bizimle paylaşırsa seviniriz.

Sağlıklı günler dileriz!

Türkiye'de Pandemiyle Daha Görünür Olan Eğitimde Fırsat Eşitsizliğinin Geldiği Noktanın Farkında mısınız? - onedio.com
Türkiye'de Pandemiyle Daha Görünür Olan Eğitimde Fırsat Eşitsizliğinin Geldiği Noktanın Farkında mısınız? - onedio.com
Bilinen Yerlere Nispeten Daha Sakin ve Tertemiz Bir Denizle Huzuru Yakalayabileceğiniz 17 Mükemmel Tatil Yeri - onedio.com
Bilinen Yerlere Nispeten Daha Sakin ve Tertemiz Bir Denizle Huzuru Yakalayabileceğiniz 17 Mükemmel Tatil Yeri - onedio.com
Orta Asya'dayken Çeşitli Şamanizm Adetleri Uygulayan Türkler Şaman Ayinini Nasıl Yapıyordu? - onedio.com
Orta Asya'dayken Çeşitli Şamanizm Adetleri Uygulayan Türkler Şaman Ayinini Nasıl Yapıyordu? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sensizsinema24

Direk damardan nasıl versinler ozonu? Ozon aşırı derecede yakıcı. Sadece basen gibi yağlı bölgelere yağ yakılması amacıyla iğneyle direkt uygulanır. Öbür türlü damarı bile patlatabilir yani. İlla bir hastalık gerektirmiyor ozon, kanı toksinlerden arındırmak için de öneriyor doktorlar. Yaptıracaksanız yalnızca doktora uygulatın ama, doktor dışında kimsenin yapmasına izin vermeyin. Hemşirelerin bile sadece kan alma yetkisi var, iğneli hiçbir işlemi doktordan başkasına yaptırmayın.

sevgii

10 seans yaptırmıştım 2019 da çokta memnun kaldım. ortalık biraz sakinleşince tekrar yaptıracağım

tirtilsavar

Vegan beslenmek sadece başlangıç.darisi vegan yaşamaya 👍

kisi

Ön uyarı: Doktor, sağlıkçı, biyolog vb. değilim. Yazdıklarım tıbbi tavsiye değildir. Doktorunuza danışmadan hiçbirini doğru kabuk etmeyin. Yorum: Bana aşırı mantıksız gelen bir şey. Para verseler yaptırmam. Vücuda oksijen basmanın sağlıklı olacağı da nereden çıktı? Bildiğin en meşhur yakıcı madde. Fazla maruz kalmanın zararlı olacağı bariz. Her gün birileri para kazanmak için sağlıkla, güzellikle ilgili bir şeyler uyduruyor. Bir de tarihsel bir temel, birkaç yaptıran ünlü isim vs. bulurlarsa yürüyorlar oradan.

sensizsinema24

Uygulama zaten doktorlar tarafından yapılıyor, doktor yapmıyorsa o merkezden kaçsınlar.

depresifon

sadece para tuzağı.fibromiyaljim için doktorum önerdi yapalım dedi. bi düşüneyim ben size dönerim dedim..araştırdım ettim önce.sonra vazgeçtim..zaten mk doktoru fibroyu da yanlış teşhis mi koydu naptı o da belli değil.verdiği ilaca bağımlı oldum olan o..bıraktıramıyo da,herif endişelenmeye başladı.ozonla falan bıraktırmayı mı düşünüyo napıyo ama deli para.hadi parayı sktir et adam altta yazmış dayıma pıhtı attı diye.aman aman.hayatta yaptırmam.

Görüş Bildir