Erkeklerden, Erkek Çocuk Yetiştiren Tüm Annelerin İmdadına Yetişecek 17 Önemli Tavsiye

59PAYLAŞIM

Reddit kullanıcıları, erkek çocukları büyütürken önemli olduğunu düşündükleri konularda deneyimlerini paylaşmaya karar vermiş. Hazırsanız, tek tek bakalım bu tavsiyelere!

1. Sözlerinizi tutun.

Özellikle de vazgeçilmesi kolay olan küçük sözler. Tek bir sözden dahi vazgeçtiğinizde onlara doğrudan bunu anlatın ve özür dileyin. Hatta, hatırlamıyorlarsa dahi bunu yapmaya devam edin. Sözlerini tutan bir çocuk yetiştirmek ders vermek değil, baştan sona modellemedir. Onlara günlük olarak bu becerileri nasıl geliştireceklerini doğrudan göstererek, bunu nasıl yaptığınızı veya ilgili bağlamlarda ne düşündüğünüzü doğrudan bir açıklama ile güçlendirebilirsiniz.

@ZedekiahCromwell

2. Sıkı durun: Erkeklerin sınırlara ihtiyacı vardır.

Annem hiçbir şey için beni cezalandırmazdı. Beni cezalarla tehdit etmeyi denedi  ama asla istikrarlı değildi ve nihayetinde tehdit etmeyi bıraktı. Gençlik yıllarımda kendi saltanatımı sürüyordum ve ne istersem onu ​​yaptım. Okulu astım, kaçtım, arabayı çaldım, sarhoş oldum... Hiç cezalandırılmadım. Biliyordum ki, bana kızacak ve ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi davranacaktı. O zamanlar bunun harika olduğunu ve sadece “harika anne” lerden birinin olduğunu düşünmüştüm. Şimdi ise bunu işler zorlaştığında gerçek bir ebeveyn olmak için yaptığını sanmıyorum.

@lessilina394

3. Kızgın olduğunuzda oğlunuza bağırmayın.

Bu, çocuğunuzun değişmesini sağlamaz. Kararlı ve sert durun ama nedenini açıklayın ve bunu şefkatle yapın. Çocuğunuza sürekli yaptığı bir şeye kızdığınızda bağırmak, bu davranışı değiştirmesini sağlamaz. Bir çocuğun başını belaya soktuğunda ilk içgüdüsü donup kalmaktır. Kısa bir bekleme süresi ve daha sonra gelen sakin konuşma, tartışmalı ve şiddetli bir öfkeden çok daha fazla ders almasını sağlayacaktır.

@Baelzabub

4. “Anneler en iyisini bilir” oğlunuza karşı kullanmamanız gereken bir ifadedir.

Tamamen işe yaramaz olduğunu bilerek kendinizi veya isteklerinizi savunmaya çalışmak çileden çıkarıcı bir hale dönüşebilir. 

@RustySeagull

5. Müdahale etmek iyidir ama aşırıya kaçmayın.

Büyüdüğünü bildiğim en stresli ve baskıcı adamlar, anneleri hayatlarının her yönünü kontrol eden kişilerdi. 

@lotsoflukey

6. Çalışmayı öğretin.

İlk başta annem hiçbir şey yapmama izin vermezdi çünkü çok küçüktüm ve bir şeyleri kırabilirdim. Daha sonra gençken çalışmama izin vermedi çünkü çok gençtim ve gelecekte çalışmak için yeterli zamanım olacaktı. Sonra da “Hey, sen artık büyüdün, neden çalışmak ve bana yardım etmek istemiyorsun? ” diye sormaya başladı, cevabı biliyor musun? @ KinaZy

7. Bir şey yapılmasını istiyorsanız, yapmasını isteyin.

Çoğu erkek görev odaklı ve bu büyürken de hiç farklı değildir. Yapmasını istediğin görevi ipuçlarına bırakma, ipucu almadığı için oğluna kızma, onun yerine gerçek talimatlar ver. “Yaptıklarını bitirdikten sonra, benim için çöpü dışarı çıkarabilir misin?” “Artık çöpü dışarı çıkar” dan çok daha iyi bir yanıt alır ve “Hiç kimse yardımcı olmuyor evin etrafı çöplerle doldu -yine bu işi ben yaparım!” kesinlikle söylemeniz gereken en son cümle olmalıdır.

@bothamliam

8. Onlara yemek yapmayı öğretin.

Üniversite oda arkadaşımın annesi hayatı boyunca yediği tüm yemeklerini ona pişirmişti. Kendi başına bir şeyler yapmak istediğine karar verdiğinde bir mutfağı yönetmeyi, bir yemek yapmayı denemesini izlemek utanç vericiydi. @Remahlehs

9. Oğullarınızı kız arkadaşlarıyla ilgili kızdırmayın.

Bu genellikle, birinden gerçekten hoşlandıkları zaman sizinle konuşamayacakları sorunlara yol açar. 

@Mattsterical

10. Başkalarına, oğlunuzun sizinle özel olarak paylaştıklarını anlatmayın.

Annem kardeşlerine, kuzenlerine ve yakın arkadaşlarına her şeyi söyler ve sonra şöyle derler: “Şey, güvendiğim ve hakkında konuştuğum kişiler sadece onlar.” Derin ve kişisel bir şey söylediğimde dersimi zor yoldan öğrendim ve lise boyunca utanç verici bir konuda herkes bana sorular sormaya başladı. O zamandan beri ona hiçbir şekilde kişisel bir şey söylemedim. Şimdiyse düzenli olarak şikayet ediyor ve 6 ya da 7 yıl sonra onunla hiçbir şey paylaşmadığımı bile iddia ediyor. Hadi ama anne bunun bir nedeni var. 

@forgottt3n

11. Eğer boşanırsanız, oğlunuza babasını şikayet etmeyin.

İkinizi de sevdiklerini unutmayın ve bir çocuğun hayatını derinden etkileyecek bir şey varsa, o da ebeveynler arasında seçim yapmak zorunda olduklarını hissetmeleridir. Ayrıca, büyük olasılıkla ilerleyen yaşlarında ikinizi de seçme ihtimalinin daha da düşmüş olduğunu ve neden bu kadar mesafeli ve uzak olduğunu merak edip duracaksınız, işte cevabı: onun dengesini bozdunuz! @thebobbrom

12. Oğlunuza biraz özel alan verin.

Bütün kapılarımın (banyo dahil) kilitlerini kırdılar ve beni hemen hemen her zaman kapıları açık tutmaya zorladılar. Dolapta saklanırken kıyafet değiştirmeye alıştığım noktaya kadar haber vermeden içeri girerlerdi.

Herhangi bir gizlilik anlayışı için duşu açardım ve banyoyu kapatırdım. Bu bile her zaman işe yaramazdı. 

@ pinkytoze

13. Ona erkek olmanın birçok yolu olduğunu gösterin.

Erkek olmanın sadece güçlü olmak değil, aynı zamanda kibar ve bağışlayıcı olmak anlamına geldiğini de bilmesi gerekir. Ona bir kedi ya da köpek alın ve birisine nasıl bakacağını gösterin. 

@Battlespike1066

14. Çocukların enerji ile dolu olduğunu unutmayın.

Bu enerjiyi fiziksel aktivite, spor ve oyunlara yönlendirmeleri gerekiyor. Daireniz için kırılabilir şeyler almayın. Onlara bir bisiklet veya tırmanma duvarı verin. 

@BonsaiDiver

15. Onları bir gün yetişkin olmaları için büyüttüğünüzü unutmayın.

Sonsuza kadar sizin küçük oğullarınız olarak kalmayacaklar.  

@zueinder 

16. Yarım şişe deodorant da kullansalar ter kokusunu başka bir kokuyla bastıramayacaklarını öğretin.

@diego_cervo

17. Kapısını tıklattığınız zaman "Bir dakika" diyorsa oğlunuza o bir dakikayı verin.

Özel hayatına saygı gösterin. 

@harperlarp

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tardisdekipikacu

Sonuncu her çocuk için geçerli olmalı ben kızım ama yıllardır giyinirken ya da arkadaşımla telefondayken odaya ŞLAAAK diye kapıyı açarak giriyorlar sonra kapıyı da kapamadan gidiyorlar aq

fchinaski

#10. Ailemle hicbir sey paylasmiyorum bu yuzden son birkac yildir.

arife-dervis

Bunların öoğu kız çocukları için de geçerli değil mi?🙄

Görüş Bildir