Görüş Bildir
Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Ülkemizde Komedyen Eksiğini CHP'nin Başındaki Zat Doldurmaya Çalışıyor'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Ülkemizde Komedyen Eksiğini CHP'nin Başındaki Zat Doldurmaya Çalışıyor'

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasında gündemdeki maddleri değerlendiren Erdoğan, ekonomik krizin nedeni olarak ise ABD ve Avrupayı gösterdi.

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle:

 • Akçakale’de şehit olan askerlerimiz için Allah’tan rahmet diliyorum. Terör tehditlerini kökünde kurutmaya devam edeceğiz. 

 • Trafik kazasında hayatını kaybeden Ahmet Çalık'a Allah'tan rahmet diliyorum.

 • Ülkemizi Türkiye modeliyle dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokma hedefimiz doğrultusunda yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz. Biz kaybederken kazananlar kimlerse, biz ağlarken gülenler kimlerse bu felaketin müsebbibi odur.

 • Ülkemizin uluslararası alanda nasıl kuralsız, ahlaksız, sinsi tuzaklara tecrit edilmeye, köşeye sıkıştırılmaya çalışıldığını unutmadık. Gezi olayları, FETÖ’nün kumpaslarıyla başlayan sürecin düğmesine pek çok yerde uygulanan kirli bir senaryonun ülkemize teşmil edilmesi gayesiyle basılmıştı. Kimi ülkede başarıya ulaşarak maalesef devletlerin parçalanmasına yol açan bu alçak senaryoyu biz milletimizle birlikte yırtıp çöpe attık.

Ekonomi hakkında

Ekonomi hakkında
 • Şöyle geriye dönüp son 3-4 yılda ekonomide neler oldu diye baktığımızda karşımıza çıkan fotoğraf şudur: Türkiye, 15 Temmuz darbe girişimini milletimizin şanlı direnişiyle bertaraf ettikten sonra Batılı ülkelerin gizlemeye gerek bile görülmeyen husumetiyle karşı karşıya kalmıştır.

 • Bunlardan NATO müttefikimiz ABD, ülkemizle arasındaki yaklaşım farklılıklarını doğrudan ekonomimizi mahvetme tehdidiyle sergilemeyi tercih etmiştir.  Kimi Avrupa ülkeleri ise aynı tavrı daha dolaylı yöntemlerle ortaya koymuşlardır.

 • Savunma sanayi ürünlerinde ve çeşitli ticari başlıklarda ülkemize karşı uygulanan örtülü ambargo, finans araçlarının daha öne çıkarıldığı farklı bir boyuta taşınmıştır. 

 • Geçmişteki saldırılarda yaptığımız gibi bu süreçte de hemen tedbirlerimizi alarak zayıf noktalarımızı güçlendirip eksiklerimizi tamamlayarak mücadele saflarını sıklaştırdık.

 • Yurt dışından finans sistemimizin dengelerini bozacak şekilde yapılabilecek müdahalelerin araçlarını önemli ölçüde kontrol altına aldık. Serbest piyasa ekonomisi kurallarına zaten uymayan bu tabloyu düzeltmeye başladığımız bir dönemde Koronavirüs salgını nüksetti.

Türkiye'nin enflasyon sorunu vardır

Türkiye'nin enflasyon sorunu vardır
 • Salgın döneminde son derece başarılı bir yönetim sergiledik. Yine bu dönemde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ülkemize sağladığı hızlı karar alma mekanizmalarından da istifade ettik. Tabii salgın süreci küresel ekonominin 2008 finans kriziyle zaten bozulmuş olan dengelerini daha sert bir şekilde altüst etmiştir.

 • Küresel üretim, tedarik, lojistik ve enerji sektörlerinde yaşanan sarsıntılar enerji ve gıda başta olmak üzere pek çok soruna yol açmıştır. Öyle ki gelişmiş ülkeler bir anda 5-7 katına çıkan enflasyon gerçeğiyle yüzleşme durumunda kalmıştır.

 • Ülkemizde de elbette enflasyon sorunu vardır, üstelik Türkiye enflasyona ek olarak döviz kuru dalgalanması gibi can yakıcı sorunla da boğuşmuştur.

 • Buna rağmen ülkemizdeki enflasyon artışı nispeten diğer ülkelerin altında kalmıştır. Döviz kurunda olduğu gibi enflasyonda da ülkemiz ve ekonomimizin gerçekleriyle uyuşmayan bir şişkinliğin bulunduğu açıkça ortadadır.

'Önümüzdeki temmuz ayında enflasyona ve şartlara bakarak gerekirse çalışanlarımızın durumlarını yeniden değerlendireceğiz'

'Önümüzdeki temmuz ayında enflasyona ve şartlara bakarak gerekirse çalışanlarımızın durumlarını yeniden değerlendireceğiz'
 • Milletimizi fahiş fiyat artışlarından korumak için her alanda ciddi tedbirler almaya başladık.

 • Özel okullardaki artış üst sınırını yüzde 36 seviyesi ile sınırladık. Bay Kemal çıkmış bununla ilgili konuşuyor. Ne koşuyorsun ya, Bu iş bizim işimiz, gerekeni yaptık. Sen geriden geliyorsun. 

 • Ticaret Bakanlığımız 100 bin ürün denetimi yaptı. Arz- talep dengesiyle uyuşmayan her konuda elimizdeki hukuki imkânları sonuna kadar kullanıyoruz.

 • Ülkemizin ihracatını 500 milyar dolara çıkarma hedefini ilk açıkladığımızda birilerinin kendi akıllarınca dalga geçtiğini gördük. İşte görüldüğü gibi bu hedefin neredeyse yarısına ulaştık. Buna rağmen hâlâ Türk ekonomisinin odağını yatırım, istihdam, üretimden faiz- kur- enflasyon sarmalına döndürmeye çalışanlara diyoruz ki  kafanızı kaldırın ve dünyaya bir bakın.

 • Politika faizleri ile enflasyon arasındaki farkın 10 katını geçtiği ülkelerde kimse bu durumu sorgulanıyor, muhalefet partileri felaket tellallığı yapmıyor. Dünyada kimsenin takılıp kalmadığı enflasyonla politika faiz arasındaki ilişki demek ki sadece ülkemize mahsus bir durum.

 • Gıda fiyatlarından kiralara kadar her alanda ciddi artışlarla karşı karşıya kalan gelişmiş ülkelerin kamuoyları sükunetle gelişmeleri takipe diyor. Bizde ise muhalefet cenahı yalanla ortalığı karıştırmak için canhıraş bir gayret içindedir.

'Bu yoldan geri dönmeyeceğiz'

'Bu yoldan geri dönmeyeceğiz'
 • Bizi bu yoldan alıkoyacak hiçbir tehdide boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Salgının etkisini nispeten azaltmasıyla birlikte gelişmiş ülkelerin tablonun negatif kısmında sıralandığını görüyoruz. İstihdam sayısını 30 milyon sınırına getirmiş olmamız ülkemizi büyütme stratejimizin harfiyen işlediğini gösteriyor. Bu yoldan geri dönmeyeceğiz. Önümüzdeki yaz aylarında bu çabalarımızın meyvelerini hep beraber almaya başlayacağız. 

 • “Ülkemizde komedyen eksiği var ki CHP'nin başındaki zat orayı doldurmak için tüm gücüyle çalışıyor”

 • CHP’nin bunca yıllık muhalefet döneminde herhangi bir vizyon koyduğunu gören var mı? CHP’nin ülkenin herhangi bir meselesinin çözümüne katkı sağladığını alternatif bir teklif getirdiğini duyan, bilen var mı? Ne işe yarar bu CHP?

 • CHP'nin başındaki zat yıllardır ısrarla takip ettiği hezeyan şeklini alan yalan, iftira, çarpıtma siyasetiyle milletimizin eğlencesi haline geldi. Anlaşılan ülkemizde komedyen eksiği var ki CHP'nin başındaki zat orayı doldurmak için tüm gücüyle çalışıyor.

 • Ana muhalefet makamı milleti eğlendirmek değildir. Bu zat 2019 seçimlerinde belediye başkan adaylarını yanına alarak kimseyi işten çıkarmama, metro ağıyla donatma donatma gibi vaatlerle milletin karşısına çıkmıştı.Arkadaşlarımıza talimat verdik, nerede bir CHP'li belediye varsa çiftçiye bedava elektrik verilmesi başta olmak üzere vaatleri yerine getirilecek. Madem CHP'liler yoğun, teklifleri belediye meclislerine getiremiyorlar, onların yerine arkadaşlarımız bunu yerine getirecek. Maksat CHP'nin başındaki zatı kendi tabanı nezdinde rezil etmeyelim.

 • Kılıçdaroğlu'na bir hatırlatmada daha bulunayım. Hani kimsenin işinden edilmeyeceği konusunda namus sözü vermişti ya o söz kendi belediye başkanları tarafındana ayaklar altına alındı. İstanbul başta olmak üzere yönetimi CHP’ye geçen pek çok belediyede on binlerce insan işinden, ekmeğinden edildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
43
26
17
3
3
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Emre Öztürk

senin üretim gücün iyi olsa kimse sana bir şey yapamaz. geçin o işleri. kötü ekonominin sorumlusu sizsiniz. tarih sizi böyle hatırlayacak.

Kaiki Deishuu

boşş. allah aşkına papaz konusunda herkes trump'un bir tweeti ile ülke ekonomisi içinden geçtiğini görmedi mi yani? 🤣 ciddi bir ambargo olsa sen bugün o kolt... Devamını Gör

lara

Fetönün de oyunu var mı bari?

Emre Öztürk

amerika ardından fetö ardından cehape zihniyeti. ama kendilerinde hiç bir problem yok süperler awesome