Görüş Bildir

Erdoğan'dan Fransız Gazeteciye: 'İşi İyi Bilerek Sormuyorsunuz'

Anasayfa > Gündem

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’deki gazetecilere yönelik tavrını resmi bir ziyaret gerçekleştirdiği Fransa’ya da taşıdı.

Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nde konuşan Erdoğan, soru-cevap kısmında Cumhurbaşkanlığı sarayı üzerinden ‘ Cumhuriyetin mirası ve laik devletle ‘ ilgili görüşlerinin sorulması üzerine, soruyu yönelten Fransız gazeteciyi ‘bilgisizlikle’ suçladı.

Erdoğan, gazetecinin, “Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasıyla ilgili bir soru sormak istiyorum. Bir cumhurbaşkanlığı sarayı inşa ettirdiğinizi biliyoruz… Atatürk’ün mirası hakkındaki görüşlerinizi, laik devlet görüşleriniz, cumhuriyetin mirasıyla ilgili düşüncelerinizi alabilir miyim?” şeklindeki sorusuna şu yanıtı verdi:

“Kusura bakmayın da şimdi Gazi Mustafa Kemal’in zamanında veya daha sonra yapılmış olan ki şu anda kullanılan Cumhurbaşkanlığı köşkü, Gazi Mustafa Kemal’in hizmet verdiği köşk değildir. Soruyu sorarken maalesef işi iyi bilerek sormuyorsunuz.”

Pembe Köşk’ü müze yapacağız

Atatürk’ün kullandığı yerin Çankaya Köşkü’nün yanındaki Pembe Köşk olduğunu söyleyen Erdoğan, “Pembe Köşk’ü de büyük ihtimalle Gazi Mustafa Kemal ile alakalı Ankara’da bir müze haline getirmek ve oturduğu yeri ondan kalan bütün objeleri de orada toplamak suretiyle Pembe Köşk’ü daha anlamlı kılabilecek bir adımı da böylece atmış olacağız” dedi.

Diken

Kaynak: http://www.diken.com.tr/erdogan-frans...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?