Erdoğan, Böhmermann'a Açtığı Davayı Geri Çekmedi

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Kendisine yönelik söylemler nedeniyle açılan hakaret davalarını bir defaya mahsus olarak geri çektiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Alman mizahçı Jan Böhmermann'a açtığı hakaret davasından vazgeçmediği bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimi gün yaptığı açıklamada 'bir kereye mahsus olarak ben davalarımı geri çekiyorum ve affediyorum' demişti.

Erdoğan: 'Bir Kereye Mahsus Hakaret Davalarını Geri Çekiyorum' - onedio.com
Erdoğan: 'Bir Kereye Mahsus Hakaret Davalarını Geri Çekiyorum' - onedio.com

Doğan Haber Ajansı'nın Zeit Online'a dayandırdığı habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan Böhmermann'a açtığı davayı geri çekmedi.

Almanya'daki medya avukatı Ralf Höcker, davaların geri çekilmesinin Almanya için geçerli olmadığını söyledi. Almanya'da açılan hakaret davasının devam ettiğini kaydeden Höcker, Açıklama Türkiye için geçerli. Almanya açısından şimdilik bir değişiklik yok dedi.

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mart ayı içerisinde kamu kanalı ZDFde yayınlanan Neo Magazin Royal adlı programda okuduğu şiirle kendisine yönelik bel altı ifadeler kullanan Jan Böhmermann hakkında hakaret davası açmıştı.

Erdoğan, Alman Komedyen Jan Böhmermann'dan Şikayetçi Oldu - onedio.com
Erdoğan, Alman Komedyen Jan Böhmermann'dan Şikayetçi Oldu - onedio.com

Alman ceza kanununun yabancı devlet adamlarına yönelik hakareti düzenleyen 103.maddesi kapsamında Mainz Savcılığı tarafından Böhmermann hakkında soruşturma yürütülüyor. Böhmermann hakkında ayrıca Cumhurbaşkanı'nın açtığı bireysel suç davası da sürüyor.

Onedio Gündem'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

Başlıklar

AlmanyaRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir