Görüş Bildir

Erdoğan: 'Ben Ekonomistim, Bay Kemal'in Kafası Bu İşlere Basmaz'

Anasayfa > Gündem

Muhalefetin 'kara delik' olarak nitelendirdiği garantili 'yap-işlet-devret' projelerini savunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ben ekonomistim. Bay Kemal'in kafası bu işlere basmaz, anlamaz bu işlerden' dedi.

Dün Batman'da gençlerle buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının bir bölümünde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. 

Erdoğan şunları söyledi:

'Sana ne ya ne demek nereden buldun'

'Bak biz şimdi şehir hastaneleri yapıyoruz değil mi? Bu şehir hastaneleri bile bunları rahatsız ediyor. Diyor ki bunun parasını nereden buldun? Sana ne ya ne demek nereden buldun? Bizim 'yap-işlet-devret' diye bir prensibimiz var. Pazarlığımızı yaparız, 15 sene, 20 sene belki daha fazla, bu şehir hastanesini yaparlar, işletirler ve bu yaptığımız anlaşmaya göre de 15 sene sonra, 20 sene sonra hastaneyi nereye bırakırlar, devlete bırakırlar ve bizim cebimizden de bir kuruş çıkmaz. Bu aslında kaynak oluşturmanın yollarıdır. Ben ekonomistim, siz ne kadar kaynak oluşturursanız, devletin kasasından da bir kuruş çıkmaz, yaptığımız bu ama bay Kemal'in kafası bu işlere basmaz, anlamaz bu işlerden. Diğerleri zaten hiç anlamaz. Birisi terörle uğraşıyor, öbürü de farklı şeylerle uğraşıyor. Şimdi biz bu hastanelerle Türkiye'de bir devri inşa ediyoruz.'

Erdoğan'ın açıklamalarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Garantili projelerle ilgili bazı haberler 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
24
16
15
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
olivertırıs

sen Türkiye'nin kara deliğisin.

semih karakaş

Allah'tan ekonomist ya olmasaydı vay halimize :)

koatga

Allahım hikmetinden sual olmaz ama yetmez mi çektiğimiz?