Görüş Bildir
Haberler
En Çok Kripto Para Kullanılan Ülkeler Belli Oldu: Türkiye Avrupa’da Birinci, Dünyada Dördüncü

En Çok Kripto Para Kullanılan Ülkeler Belli Oldu: Türkiye Avrupa’da Birinci, Dünyada Dördüncü

Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum) tarafından yapılan araştırmaya göre dünyanın en büyük 74 ekonomisi içerisinde nüfusa oranla en çok kripto para kullanan ülke vatandaşları açıklandı. Türkiye, yüzde 16 ile dünyada 4’ncü, Avrupa’da ise ilk sırada yer aldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
economictimes.indiatimes.com

Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum) tarafından yapılan araştırmaya göre, dünyada nüfusa orana göre en çok kripto para kullanan ülkeler açıklandı.

NTV'nin haberine göre, kripto paraların Y kuşağının yatırımcı olarak piyasaya girişi ile birlikte her geçen gün popülaritesini artırmasıyla özellikle Afrika ve Asya’da yoğun olarak kullanılmaya başladı.

Dünyanın en büyük 74 ekonomisi olan Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika ülkeleri üzerinden yapılan araştırmada, Nijerya yüzde 33 kripto para kullanımıyla ilk sırada yer aldı.

Türkiye 74 ülke içinde 4. sırada

Türkiye 74 ülke içinde 4. sırada

Vietnam yüzde 21 ile 2’nci, Filipinler yüzde 20 ile 3’ncü sırada yer alırken Türkiye yüzde 16 ile dünyada 4’ncü, Avrupa’da ise ilk sırada yer aldı.

Bitcoin tarafı ise yaptığı açıklamada, Filipinler Merkez Bankası’nın ülkede 'havale ve transfer şirketleri' olarak çalışmak için birkaç kripto borsasını onayladığını açıkladı.

ABD merkezli banka Union bank da ayrıca Filipinlerin önemli şehirlerinden Makati'de, kripto para birimlerinin ülkedeki ana akıma nasıl yavaş yavaş girdiğini gösteren bir Bitcoin ATM'si kurdu.

Afrika ve Güneydoğu Asya'daki ülkelerin yoğun ilgi gösterdiği kripto paralara Latin Amerika ülkelerinin de büyük rağbet gösterdiği belirtildi.

Peru, yüzde 16 kripto para kullanımıyla Türkiye’nin ardından 5’nci sırada yer alırken Brezilya, Kolombiya, Arjantin, Meksika ve Şili de çift haneli rakamlara ulaştı.

Avrupa ilgi göstermiyor

Avrupa ilgi göstermiyor

Orta Avrupa ve Britanya ülkelerinin pek fazla rağbet göstermediği kripto paralara Türkiye’den sonra en çok ilgi gösteren Avrupa ülkeleri yüzde 11 ile İsviçre ve Yunanistan oldu.

Geçtiğimiz günlerde Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, kripto paralarla ilgili yeni bir düzenleme getirmeyi düşündüklerini söylemiş, son zamanlarda yüksek talep gören kripto paralar ile ilgili, 'Kripto para bir para birimi değil. Oldukça spekülatif bir varlık” demişti.

Yapılan çalışmada 74 ülke içerisinde en az kripto para kullanan ülkeler ise yüzde 4 ile Japonya ve Danimarka oldu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
21
14
5
4
2
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sorgulayan

Her Türk ün bir hayali vardır kısa yoldan köşeyi dönmek.

Putler

Yine Y kuşağı olarak bir şeyin öncüsü olduğumuz için kendimizi tebrik ediyorum. Bir de Z kuşağı sisteme dahil olursa çok güzel şeyler olabilir. Ancak şöyle b... Devamını Gör

Özgür GÜR

Şu an dünya da çok büyük bir Fomo çılgınlığı yaşanıyor. 2021 in sonuna kadar Btc 100-150 bin dolar, eth ise 6-10 bin dolar bandına gelebilir Ytd.