Emre Kongar: 'Muhalefet Partileri Erken Seçime Hazırlanmaya Başlasalar İyi Olur'

 > 
4PAYLAŞIM

Cumhuriyet gazetesi yazarı Emre Kongar, muhalefet partilerinin 'erken seçime hazır olmaları gerektiğini' savundu ve Erdoğan'ın söylemleri 'baskın seçime hazırlık' olarak yorumladı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Emre Kongar bugünkü yazısında, ülkenin gidişinin kötü ve umutsuz olmasından ötürü, erken ya da baskın seçimin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın lehine göründüğünü belirterek, "Öte yandan bugün de hemen seçime gidilse, Erdoğan/AKP/MHP ittifakının bu seçimi kaybedeceğine ilişkin sonuç gösteren kamuoyu yoklamaları var. Dolayısıyla erken seçim, normal seçime kadar iktidarda geçirilecek birkaç yılı bile kaybetme olasılığını taşıyor" ifadelerini kullandı.

"Eylem ve söylemleri sanki bir erken hatta baskın seçime hazırlanıyor izlenimi veriyor"

Kongar ayrıca, "Bu durumda Erdoğan’ın ne karar vereceğini kestirmek zor! Ama eylem ve söylemleri sanki bir erken hatta baskın seçime hazırlanıyor izlenimi veriyor" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sahaya inmesinin erken seçim sinyali olduğunu ifade eden Kongar, "Aslında erken ya da baskın seçim için daha pek çok belirti de var ama ben sadece belli başlılarını özetlemekle yetindim. Muhalefet partileri de rehavetlerinden kurtulup erken seçime hazırlanmaya başlasalar iyi olur" ifadelerini kullandı.

Erdoğan seçtiğimiz hafta erken seçim iddialarına 'Burası kabile devleti mi?' diye tepki göstermişti

Erdoğan 'Burası Kabile Devleti mi?' Dedi ve Ekledi: 'Seçimi Öne Almak Söz Konusu Değildir' - onedio.com
Erdoğan 'Burası Kabile Devleti mi?' Dedi ve Ekledi: 'Seçimi Öne Almak Söz Konusu Değildir' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir