Erdoğan 'Burası Kabile Devleti mi?' Dedi ve Ekledi: 'Seçimi Öne Almak Söz Konusu Değildir'

 > 
10PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı gibi üniversitelerde de yüz yüze eğitimi başlatmayı planladıklarını söyledi. Erken seçim konusuna da değinen Erdoğan, seçimin 2023 Haziran'ında olacağını belirterek, "3 ayda seçim kabile devletlerinin işi. Gelişmiş gelişmekte olan ülkede böyle bir şeyi göremezsiniz. Yeni Türkiye'de seçimi öne almak mümkün değil" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "YÖK Anadolu Projesi, Anadolu'daki yeni gelişen üniversiteleri daha gelişmiş üniversitelerle eşleştirerek eksiklerin giderilmesini hedefliyor. Bu programı bu akademik yılın ikinci döneminden itibaren hayata geçiriyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "En kısa sürede diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz." ifadesini kullandı.

"Seçim 2023'ün haziranında yapılacaktır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seçim 2023'ün haziranında yapılacaktır. Onu öne almak söz konusu değildir. Dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde belirlenen zamanın dışında bir seçime gidilir? Bunlar, kabile devletlerinin yaptığı iştir." dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir