Görüş Bildir
Haberler
Elektrik Kesintisinin Ardından Sular da Kesilmeye Başladı

Elektrik Kesintisinin Ardından Sular da Kesilmeye Başladı

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Yurdun büyük bölümünde devam eden elektrik kesintisi nedeniyle, güç kaynağı bulunmayan pompa istasyonları çalışmadığı için kimi bölgelerde sular da kesilmeye başladı.

Türkiye'nin 80 ilinde bugün sebebi net olarak bilinmeyen bir elektrik kesintisi yaşanıyor. Yurdun büyük bölümünde devam eden elektrik kesintileri nedeniyle, güç kaynağı bulunmayan pompa istasyonları çalışamadığı için kimi bölgelerde sular da kesilmeye başladı. Yetkililer vatandaşlardan tedbir almasını istedi.

İZMİR'DE SU KESİNTİSİ

İzmir'de elektrik kesintisi su kesintisine de neden oldu. Güç kaynağı olan arıtma tesisleri çalışmasına karşın pompa istasyonları ve kuyulardaki sistemlerin devre dışı kalması bazı ilçelerde su kesintisi yaşandı.

İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri arıza kaynakla elektrik kesintisi nedeniyle Buca, Hatay'ın üst kesimleri, Kadifekale, Yeşilyurt, Gaziemir, Görece Mahallesi, Karabağlar'ın üst kesimleri, Bornova'nın üst kesimleri, Bayraklı, Karşıyaka, Çiğli'nin üst kesimleri, Güzelbahçe, Narlıdere ve Balçova'nın üst kesimlerinde zorunlu olarak su kesintisi yapıldığını açıkladı.

Pompalar elektrik kesintisi nedeniyle çalışmadığı için Tahtalı Barajı'ndan ve kuyulardan su verilemedi. Arıtma tesislerinin ise yedek güç kaynakları olması nedeniyle sorun yaşamadı.

Zonguldak'ta elektrik kesintisi nedeniyle Ulutan Barajı'ndan kente su verilemediği bildirildi Zonguldak'ta, elektrik kesintisi nedeniyle Ulutan Barajı'ndan kente su verilemediği bildirildi.

ZONGULDAK'TA DA SU YOK

Metropoliten Zonguldak Belediyeler Birliği Başkanı Ali Aslankılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ulutan Barajı'ndan elektrik kesintisi nedeniyle kentte su verilemediğini söyledi. Kesinti nedeniyle sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Aslankılıç, 'Kesintinin bitmesinin ardından zarar tespiti yapacağız. Kesinti nedeniyle kentte su verilemedi. Elektrikler kısmen geldi. Su verilmeye başlanacak ancak kente su verilmesi 3-4 saati bulur' dedi. Kentte 150 bin kişinin faydalandığı Ulutan Barajı'nın, 24 milyon metreküp kapasiteli olduğu bildirildi.

GAZİANTEP: SUYU TEDBİRLİ KULLANIN

Gaziantep genelinde elektrik ve suların kesilmesi günlük yaşamda aksaklıklara yol açarken Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (GASKİ) konuya ilişkin açıklama yaptı. GASKİ'den yapılan açıklamada vatandaşların suyu tedbirli kullanmaları istenerek şöyle denildi:

'Gaziantep'in içme suyunun sağlandığı Kartalkaya, Mizmilli ve şehir içi bazı kaynaklar elektrikle çalışıyor ve dolayısıyla şehir genelinde su kesintisi yaşanıyor. Vatandaşlarımızdan suyu kullanma konusunda tedbir almalarını istiyoruz.'

ANTALYA'DA SU BASKINI

Antalya'da Kepez üstü varyant yolu, elektrik kesintisinin ardından santral kapaklarının açılması sonucu su altında kaldı. Merkez Kepez ilçesindeki elektrik santralinin sisteminin sıfırlanması sonucu, çekilemeyen fazla su dışarı verilmek zorunda kaldı. Kanalları dolduran fazla su nedeniyle Antalya Bulvarı Kepez varyantını su altında kaldı. Kanaldan şelale gibi çift yönlü yola dökülen su araç sürücülerine zor anlar yaşattı. İş makinesi kanalda genişletme yaptı. Tüm çalışmaya rağmen suyun yola çıkması engellenemedi. Sürücüler suyun bulunduğu alandan dikkatli şekilde geçti. Ormanlık alandan yola şelale şeklinde suların aktığı görüldü. Kanala fazla gelen su, dere yataklarına taştı. Hayvanat bahçesi yakınından geçen doğalgaz boru hattı suların aşındırması sonucu ortaya çıktı. Hayvanat bahçesine ulaşan yollardaki köprü ve masalar da su altında kaldı. Yollarda ise kayaların biriktiği görüldü.

Sondakika

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam