Ekranlara Ara Verdiler! Çekimleri Durdurulduğu İçin Bir Süre İzleyemeyeceğimiz Diziler

-
Abone ol

Birçok dizi seti salgın sebebi ile durduruldu. Kimisinin yedekte bölümü vardı, kimisi ise hazırlıksız yakalandı. Peki biz seyircileri gelecek haftalarda neler bekliyor?

Geçtiğimiz hafta Koronavirüsün yaygınlaşması ile beraber, oyuncular ve set çalışanları çekimlerin durmasını istedi👇

'Önce Can Güvenliği' Diyen Oyuncular Dizi ve Film Çekimlerinin Durdurulmasını İstiyor - onedio.com
'Önce Can Güvenliği' Diyen Oyuncular Dizi ve Film Çekimlerinin Durdurulmasını İstiyor - onedio.com

Çok da haklılar. Neredeyse evin içinde bile maske takmak istediğimiz bir dönemde, ikili yakınlaşma sahnelerini çekmenin ne kadar zor olduğunu düşündünüz mü?

Ya dizi setlerindeki küçücük bebekler, çocuklar ne olacak?

"En yakın temasta olduğum partnerim, 5 aylık Halit Can’ım başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarımı korumak da görevlerimden biridir! İşimi, seti çok seviyorum. Ses çıkardığım her şey insan hakları çerçevesine aykırı şeyler ile ilgili, işimi sevmem insan gibi çalışamayacağım anlamına gelmemeli, uzun saatler de buna dahil. Konu şu an çok daha ciddi, konu sağlık, diğer ülkelerin hali ortada. ‘Gezen virüs değil, sizsiniz’ diyorlar, evde oturma çağrısı, evden çalışma çağrıları yapılıyor. Bizim mesleğimizin çalışma koşullarında bu mümkün değil, 150 kişi ekip yan yana, temas halinde, gerçek mekanlarda, insanların evlerinde, sokakta, kiralanan arabalarda, kafelerde geçiyor. İstanbul’un iki-üç yerini aynı gün gezerek çalışıyoruz.  Diziler iki hafta tekrar yayın yapsa, hayati bir durum olmaz. En kritik önümüzdeki iki-üç hafta diyorlarsa, bizim de korunma hakkımız var. Kaldı ki keşke oyuncular hariç, ücretli izin verilse tüm ekip arkadaşlarımıza, bunu da ilettik.”

Eda Ece

Sayısız mekanın olduğu çekimlerde her yeri tek tek dezenfekte etmek ise zaten imkansız.

Yapım şirketlerinden ekibinin sağlığına önem verenler hemen aksiyon aldı.

Limon Yapım, Savaşçı ve Bir Annenin Günahı dizilerinin yapımcısı olarak setlere ara verdi. Savaşçı stok bölümlerini eritecek. Bir Annenin Günahı dizisinin ise yayınlanma tarihi ileriye atıldı.

Hekimoğlu ve Mucize Doktor'un da setlerine hemen ara verildi. 1-2 hafta daha yayınlandıktan sonra, ara süresi uzarsa ekrana gelemeyecek.

Ay Yapım en hızlı aksiyon alanlardan, hemen seti durdurdu. Stok bölümü de olmadığı için bir süre Çukur'a ara veriyoruz, bugün dahil yeni bölümleri yok.

23 Mart Pazartesi için Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? filmi yayınlanıyor. Salgının durumu belirsiz olduğu için takvim de maalesef belirsiz.

Diğer bir Ay Yapım dizisi Babil'in de çekimlerinin durduğunu Ozan Güven'den öğrendik. Bu hafta yeni bölüm var, bir sonraki hafta ise yok.

Hizmetçiler isimli dizi de stokta bölüm saklamayanlardan. Bu yüzden çekimler tekrar başlayana kadar bölüm yayınlayamayacak.

Zalim İstanbul'un yapımcısı Avşar Film de çekimleri durdurdu. 2 bölüm stokları var. Ardından çekimler tekrar başlamazsa, bu dizi de belirsiz bir araya girecek.

Yasak Elma'nın seti de 1 hafta durduruldu. MED Yapım sürece bakarak karar verecek. Şimdilik yayınlayacak bölümleri var.

Aynı yapım şirketinin dizileri Baraj ve Öğretmen ile ilgili bir bilgi yok. Zaten yeni başlayan diziler oldukları için epey stoklu gidiyorlardır diye düşünüyoruz.

BKM de çekimleri durduranlardan. Ramo ve Jet Sosyete bu hafta yeni bölüm yayınlayacak, haftaya ise meçhul.

Bazı diziler için ise henüz setlerin durdurulduğuna dair bir haber alamadık. Umarız en yakın zamanda herkes için tek önemli şey sağlık olur✊

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
muhalif-kursad-zafer

Umarım bu süreçte halkımız belgesel izlemenin lezzetini alır da bi' daha vazgeçemez..

reshontheway

Diziler de durdurulduğuna göre Rönesans'a geçmemiz an meselesi.

je_gale

:) 👍

beyann

Zalım İstanbul final değil miydi 7 Nisan'da odamı ertelendi

efsunger

Neyseki iki hastane dizimizde uyarlama. Mucize Doktor ara verirse Good Doctor (Kore yapımı - 20 bölüm), Hekimoğlu ara verirse House (ABD yapımı) izleyebilirsiniz. Hatta Kore yapımı Good Doctor izledikten sonra aynı isimle ABD uyarlamasını da izleyebilirsiniz (56 bölüm - devam ediyor.)

gerceklerkonusur

YERINDE BİR KARAR TEBRİK EDERİM

Görüş Bildir