Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Eğitimin Yaşı Olmadığının Kanıtı: Diş Hekimliği Hayaline 58'inde Kavuşacak

 > -

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde eğitim gören emekli öğretmen Özcan Özgürbüz, bitirdiği 3 üniversitenin ardından bu eğitim yılı sonunda da diş hekimliği hayalini 58 yaşında gerçeğe dönüştürecek.

Rizeli olan 58 yaşındaki Özcan Özgürbüz, 1976 yılında başladığı Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Eğitim Bilimleri Fakültesi Fen Bilimleri bölümündeki eğitimini 1980'de tamamlayarak mezun oldu. 

Bir sonraki yıl Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nü kazandı, ikinci üniversite eğitimi kapsamında Fizik bölümünden de dersler aldı. 

Özgürbüz, Jeoloji Mühendisliği bölümünü 1985, Fizik bölümünü ise 1987'de tamamladı.

Hayali olan diş hekimliği eğitimini alabilmek için 5 yıl önce üniversite sınavına girdi

Fizik öğretmeni olarak çeşitli okullarda görev yaptı, 2008 yılında emekli oldu. 

Özgürbüz, hayali olan diş hekimliğinin eğitimini alabilmek için 5 yıl önce üniversite sınavına girdi. Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazanan 2 çocuk babası Özgürbüz, ailesiyle Ordu'ya taşınarak üniversite eğitimine başladı.

Haziran 2017'de mezun olmayı planlayan Özgürbüz, hem hayalindeki mesleğe kavuşmanın hem de dördüncü diplomayı alacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Kızının da başka bir üniversitede eczacılık okuduğunu ifade eden ve "İnşallah kızımla birlikte aynı yıl mezun olacağım" diyen Özgürbüz, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada bu yaşta üniversite okuduğu için olumlu tepkiler aldığını söylüyor.

Özcan Özgürbüz, sınıfının en yaşlı öğrencisi.

Mezun olduktan sonra Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya hazır olduğunu kaydeden Özgürbüz, "Benim için böyle bir ihtiyaç olursa, devletimiz de bizlere böyle bir görev verirse seve seve gideriz" diyor ve ekliyor:

"Yaşımızın kaç olduğu önemli değil. Yeter ki insanlara yardımcı olalım. Bunun için okuyoruz."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ÖğretmenOrdu
Görüş Bildir