Görüş Bildir
Haberler
e-YDS 2021/4 İngilizce Sınavı İçin Başvurular Başladı Mı? e-YDS İngilizce Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

e-YDS 2021/4 İngilizce Sınavı İçin Başvurular Başladı Mı? e-YDS İngilizce Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

ÖSYM, e-YDS İngilizce sınavı için başvuruların başladığını duyurdu. Sınava katılacak adaylar, bugün itibariyle sınav için başvurularını yapabilecek. Ankara, İstanbul ve İzmir’deki sınav merkezlerinde yapılacak e-YDS İngilizce sınavı 8 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. Peki, e-YDS İngilizce sınavı başvuruları ne zaman bitecek? İşte detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

e-YDS İngilizce Sınavı Başvuruları

e-YDS İngilizce Sınavı Başvuruları

ÖSYM’nin e-YDS İngilizce sınavı hakkında yaptığı açıklama şu şekilde;

e-YDS 2021/4 İngilizce alanında, 08 Mayıs 2021 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak olup sınav cevaplama süresi 180 dakikadır. Adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır. 

Sınava başvuru süreci, 31 Mart 2021 – 29 Nisan 2021 tarihleri arasında olup adaylar, başvurularını 31 Mart 2021 tarihinde ÖSYM’nin internet adresinden saat 14.00'ten itibaren yapabileceklerdir. e-YDS’ye başvuru yapacak adayların ödeme işleminden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir.

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 3500, İstanbul’da 432, İzmir’de 84 olacaktır. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır.

e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile  deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir.  

-Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın