Dünyanın Dört Bir Yanından İnsanın İliklerini Donduran Yerleri Anlatan 16 Vikipedi Sayfası

-

Yılanlar, korkunç oyuncak bebekler, iskeletler ve insan eti yiyen yamyamlık kalıntıları. BuzzFeed'in korku düşkünlerine sorarak seçtiği en rahatsız edici bu 17 yerin detaylarını sizler için hazırladık. 

Not: Başlıktaki bağlantılar sizleri İngilizce Vikipedi sayfalarına götürecek ama online çeviri desteği bulmanız çok kolay.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/norbertobriceno...

1. Kemikler Şapeli, Portekiz

Yaklaşık 5000'den fazla insan iskeleti ve kafatası kullanılarak süslenmiş bu küçük kilise 16. yy'dan kalma. Portekiz'in Evora şehrinde yer alan bu kan dondurucu kalıntının içinde ayrıca tavandan sarkan, biri çocuk biri yetişkin iki de insan cesedi bulunuyor.

2. Oyuncak Bebekler Adası, Meksika

Mexico City'de buluna bu yüzen ada oyuncak bebekler ile dolu. Her ne kadar yereller bu adayı güzel ve eğlenceli bulsa da, turist ve ziyaretçilere oldukça korkutucu geliyor.

3. Cehennemin Kapısı, Türkmenistan

1971 yılından beri yanmakta olan bu gaz krateri Türkmenistan'da bulunuyor. Aslında bilim insanları fazla metan gazı çıkmaması için ateşi bilerek yakmıştı ve 2 hafta içinde sönmesi beklenmişti. Fakat ateş o günden beri hiç sönmedi.

4. Oradour-sur-Glane Köyü, Fransa

19 Haziran 1944'te Naziler Fransa'nın Oradour-sur-Glane köyünde 642 kişiyi katletti. Savaştan sonra tekrar inşa edilmesi yasaklanan köy, o günlerin anısına ve Nazi vahşetine ışık tutması için ziyarete açık bırakılıyor.

5. St. Lambert Kilisesi, Almanya

St. Lambert Kilisesi, Almanya
St. Lambert Kilisesi, Almanya

Almanya'nın Münster şehrinde bulunan bu kilise üzerinden sarkan 3 adet kafes ile meşhur. 1535 yılında Münster ayaklanması üyeleri yakalanmış, işkence görmüş ve sonrasında da öldürülmüştü. Cesetleri ise bu kafeslere konup insanlara sergilenmişti. Cesetler bu kafeslerin içinde çürümeye bırakıldı...

6. Six Flags Oyun Parkı, ABD

Six Flags Oyun Parkı, ABD
Six Flags Oyun Parkı, ABD

Katrina Kasırgası 2005 yılında New Orleans eyaletinde bulunan bu oyun parkını sular altında bırakmıştı. Park tekrar inşa edilmedi ve öylece bırakıldı. Şimdiye kıyamet gününden geriye kalmış bir kalıntı gibi görünüyor.

7. Cecil Hotel, ABD

Los Angeles'ta bulunan Cecil Hotel'de 15'ten fazla doğal olmayan ölüm vakası yaşandı. Otel 1927'de açılmıştı ve cinayet, intihar ve kazaya bağlı birçok insan hayatı burada sona erdi. Ünlü seri katiller Richard Ramirez ve Jack Unterweger, Black Dahlia cinayeti kurbanı Elizabeth Short, ve Kanadalı turist Elisa Lam bu otelde bulundular.

8. Maraş, KKTC

1974'teki Kıbrıs Harekatı'ndan sonra bir daha inşa edilmeyen şehir hayalet kasaba gibi duruyor. Bölge hala askesi kontrol altında tutuluyor ve sivil girişi yasak durumda.

9. Akodessawa Fetiş Pazarı, Togo

Akodessawa Fetiş Pazarı, Togo
Akodessawa Fetiş Pazarı, Togo

Eğer maymun kafatası, ölü kuşlar, timsahlar gibi voodoo büyüsü malzemeleri ihtiyaçlarınız varsa Batı Afrika'da bulunan bu kan donduran pazara gitmeniz gerekiyor.

10. Şangay Tünelleri, ABD

ABD'nin Portland şehrinde bulunan eski metro tünelleri Çin mahallesine mal taşımak için kullanıldıkları için Şangay tünelleri adını aldı. Fakat bu tünellerde zorla çalıştırılmak için kaçırılan insanların tüyler ürperten hatıraları hakim.

11. Herxheim Toplu Mezarı, Almanya

Bu arkeolojik sit alanında, 500 ile 1000 kişiye ait kalıntıların bulunduğu bir toplu mezar var. 2009 yılında yapılan bir çalışmaya göre, kazı alanında bulundan insan kalıntılarından çoğu yine insanlar tarafından parçalanmış ve yenmişti.

12. Actun Tunichil Muknal Mağarası, Belize

Belize'de bulunan Actun Tunichil Muknal mağarası, Maya Uygarlığı kalıntılarının bulunduğu arkeolojik bir alan. Mağarada 14 tane iskelet bulunuyor. Bunlardan birisi ise kurban edilmiş bir erkek çocuğua ait. Kemikleri kireçlenmeye uğradığı için hala sağlam duruyor.

13. Murphy Çiftliği, ABD

Los Angeles'ta 1930'lu yıllarda iki ırkçı Amerikalı tarafından inşa edilen çiftlik, Nazi operasyonlarının üssü olarak hazırlanmıştı. Artık çürümeye bırakılmış bu binada bir su deposu, jeneratör, sığınak gibi özellikler de bulunuyordu.

14. Yılan Adası (Ilha da Queimada Grande), Brezilya

Bir zamanlar sular yükselmeden önce São Paulo ile karadan bağlantısı olan bu adada dünyanın en zehirli yılanları bulunuyor. Ada şu anda tüm sivil girişlerine kapalı, yalnızca Brezilya ordusu ve bilim insanları adaya girebiliyor.

15. Yeraltı Mezarları, Fransa

Normalde yeraltı mezarlıklarının korku verici doğası yüzünden pek de raabet görmezler. Fakat Paris'te bulunan ve 6 milyondan fazla insanın mezarına ev sahipliği yapan bu mezarlık müze olarak işletiliyor ve bir bölümünde 2004 yılında bir sinema, projeksiyon cihazı, film makaraları, bir restaurant ve bar bulunuyordu.

16. Asılı Tabutlar, Filipinler

Sagada bölgesinde bulunan bu mezarlık her ne kadar korkunç görünse de aslında özel bir inanca göre tasarlanmış. Burada yalnızca evlenmiş ve torun sahibi olmuş insanların tabutları bulunabiliyor.

İnanca göre bu şekilde asılan tabutlar sayesinde ruhlar kötü varlıklar tarafından kaçırılamıyor ve sonsuzluğa kavuşuyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hastalik-hastasi

allahım tam istediğim seyler

unutmamali

7- American horror story hotel

lucius-grecea

17. bağcılar

mustyamo

En önemlisini nasıl atlarsınız? 😱Sky Burial - Nepal. (Göksel mezarlık)

Gizli Kullanıcı

Hepsine gitmek istiyorum bir delilik yapip:D

hastalik-hastasi

evet ikimiz beraber :D

Gizli Kullanıcı

Senle gitmeye korkarım lan ben.bu tür şeylerden korkmazsin sen gittikçe gidersin karanlığa falan yapamam :D

hastalik-hastasi

hadi ama sende istiyorsun kabul et hem ben sana zirveyi yasatırım korku da :D

Gizli Kullanıcı

Korkunç yerlere gittigimiz süre boyunca sana yapışık olarak yurumeme izin verirsen çok isterim tabiki :D

hastalik-hastasi

tabi canım niye izin vermiyeyim ki sonra bende sana bi anda şaka yaparım sende mefta olursun :D

Gizli Kullanıcı

Bu kadar güveniyorsun da kendine mevta olan sen olmayasın sonra bi bagiririmn aklın şaşar :D

hastalik-hastasi

yok ya oyle mi o zaman sana bi tokat yapıstırırım o zaman bagıra bılıyormusun gorcez

Gizli Kullanıcı

Asddghjgagd:D

Görüş Bildir