Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyaca Ünlü 10 Meşhur Kubbe

-

Dünyaca Ünlü 10 Meşhur Kubbe

Kubbeler binaların üstünü örtmek amacıyla yapılan yarım küre şeklindeki yapılar olsa da tarihte teknoloji, güç ve ibadethane göstergesi olarak dünyanın her yerinde sergilenen mimari güzelliklerdir.

1 ) Tac Mahal

Hindistan - Agra

2 ) Kubbet-üs-Sahra

İsrail - Kudüs

3 ) Aziz Vasil Katedrali

Rusya - Moskova

4 ) Amerika Birleşik Devletletleri Başbakanlık Binası

Amerika Birleşik Devletleri - Washington D.C.

5 ) Mescid-i Şah

İran - İsfahan

6 ) Ayasofya Cami

Türkiye - İstanbul

7 ) Floransa Katedrali

İtalya - Floransa

8 ) Reichstag

Almanya - Berlin

9 ) Pantheon

İtalya - Roma

10 ) Aziz Petrus Bazilikası

İtalya - Roma

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
123

Türkiye'de Kubbe denince hemen akla Ayasofya mı geliyor??? Çok manidar!!! Ayrıca Kudüs'ü sadece İsrail'e aitmiş gibi lanse etmekte nedir? Bugün dünya bile filistini tanımaya başlarken ve tanıyan ülke sayısı ortadayken bu içeriği hazırlayan acaba kimlerin adamı veya kimlerin gönlünü hoş etmeye çalışıyor? (yahudilerin nasıl pislikler yapıp orada ortaya çıktıklarını bilirler de... Neyse) lanetlenmiş bir toplum işte

alicemguness

123 kardeşim ben 8 nesil illüminati'liyim ailemi gururlandırmak için yaptım bu listeyi zaten ama yaptığımız binlerce çılgınca partilerde sanırsam sendeki kafanın 20'de birini yakalayamadım. Konuya neden sadece ayasofyadan girip yahudilere sövüp bitirmişin tebrik ederim. Not : Başlığı okursan " Dünyaca Ünlü " deniyor yani Dünya'da ki insanların en çok bildiği kubbeli binalar denmek istenmiş olabilir. ( sanırsam sana ancak bu kadar düşük seviyede anlatarak anlamana yardımcı olabilirim saygılar. )

dark-tower

geometri dilinin en güzel kelimelerinden biri bu kubbe

Başlıklar

AlmanyaAmerika Birleşik DevletleriAyasofyaHindistanİranİsrailİstanbulİtalyaRusya
Görüş Bildir