Döviz Yükseldi, Avrupa İptal Oldu: Tatilciler Rotayı Yurda Çevirdi

39PAYLAŞIM

Döviz kurunun rekor kırması üzerine yerli turistler yurtdışı rezervasyonlarını iptal ederek yurt içine yöneliyor. Antalyalı turizmciler 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde yüzde 100 doluluk bekliyor.

Dünya'dan Batur İlhan'ın haberine göre, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Batı Antalya Yöre Temsil Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Perçin, dövizdeki artış sebebiyle yurtdışı tatili planlayan yerli turistin, rezervasyon iptalleri yapıp iç turizme yöneldiğini ve bunun Kurban Bayramı sonrası için de iç turizmi hareketlendirdiğini açıkladı.

”9 günlük bayram tatili turizme adeta doping etkisi yaptı"

Tatilcilerin 9 günlük bayram tatilinde Antalya bölgesini tercih etmesi nedeniyle bölgelerinde yüzde 100 doluluk beklediklerini dile getiren Rıza Perçin,”9 günlük bayram tatili turizme adeta doping etkisi yaptı. Batı Antalya Yöresi olarak bayrama hazırız. Bölgemizde yer alan seyahat acentelerimizle birlikte tatilcilerin güzel bir tatil yapması için üzerimize düşen görevi yapacağız. Tatilcilerden ricamız tatillerini otellerinde yaparken ayrıca bölgemizin tarihi ve doğal güzelliklerini de gezmeleri ve yaşamaları olacaktır. Bölgemiz hem tarih hem de doğal güzellikleri unutulmazları yaşatacak bir yere sahiptir” dedi.

"Bayram sonrasında da doluluk oranları üst seviyede"

Perçin, tatil süresince bölge sınırları içerisinde yapılacak olan otobüslü turlar ile ilgili denetimlerin de hız kazanacağını belirtti. Doluluk oranlarının yüzde 100’leri bulacağını vurgulayan Perçin, “Özellikle Batı Akdeniz olarak biz doluyuz. Bayram sonrasında da doluluk oranları üst seviyede" ifadelerini kullandı.

"Dövizin etkisiyle rota Akdeniz ve Ege'ye kaydı"

İç turizmde okullar açılıncaya kadar hareketli bir dönem yaşanılacağını ifade eden Perçin,  "Bunda en büyük faktör de döviz kurlarının artması, tatillerini Avrupa olarak belirleyen çok sayıda yerli turistin bundan vazgeçerek rotasını Akdeniz’e ve Ege’ye çevirdi. Bu yüzden eylül ayı sonuna kadar hareketli bir dönem yaşayacağız” şeklinde konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir