Görüş Bildir
Haberler
Dokuz Eylül Öğrencilerinden Kampüse ‘Jedi Tapınağı’ İçin İmza Kampanyası

Dokuz Eylül Öğrencilerinden Kampüse ‘Jedi Tapınağı’ İçin İmza Kampanyası

ATKN
05.04.2015 - 22:30 Son Güncelleme: 06.04.2015 - 01:24

Fotoğraf: Vikipedi

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) rektörünün kampüse cami yapılacağını, talep gelirse sinagog da açabileceklerini söylemesi üzerine başlatılan kampüse ‘Budist tapınağı’ kampanyasından esinlenen İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri, kampüse ‘Jedi tapınağı’ inşa edilmesi için imza toplamaya başladı.

Star Wars evrenindeki Jedi’ların yetiştiği tapınağın kampüste açılması için “DEÜ’ye Jedi tapınağı istiyoruz!” başlığıyla change.org’da açılan imza kampanyasının metni şöyle:

“Çok uzun zaman önce çok uzakta olmayan bir yerde…

Dünya üzerinde ve Türkiye de bir çok Jedi var. Fakat bu Jedi’ların en büyük sorunu eğitim alamamaları. Günümüz de yetişen Jedi şövalyeleri giderek azalmakta. Eğitimsiz Padawan’lar gücü kontrol edemekleri için öfkelerine kapılıp, karanlık tarafa geçiyorlar. Öfke çoğunun ölümüne neden olmaktadır. Yeni Jedi’ların yetişebilmesi için, Jedi’ların birbirini bulması için, Güçte dengeyi bulmak için Jedi Tapınağı istiyoruz! Kurulacak tapınakta Jedi konseyi oluşturulacak, yeni Jedi’lar yetişecek.

Jediizm senkretiktir!

Duygu yoktur, barış vardır.

Cahillik yoktur, bilgi vardır.

Öfke yoktur, huzur vardır.

Kaos yoktur,uyum vardır.

Ölüm yoktur, Güç vardır.”

2 Nisan’da başlatılan kampanya için üç günde 3 binden fazla imza toplanmış durumda.

Diken

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
2
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
emin köse

Turizm açısından güzel olabilir

Pasif Kullanıcı

ne turizmi bre kafir ! biz burada dinimizi yaymaya çalışıyoruz jedizm'in hoşgörüsünü dünyaya aşılamaya çalışıyoruz sen çıkmışsın turizm diyorsun ...

İbn-i Aduket

Jedi'lığın Yodaism mezhebindenim. Obivan Kenobi hazretlerine talebelikte bulundum. İnançlı bir Jedi olarak tapınağa imam olarak atama bekliyorum :)

Nova Vetus

Yoda öldüğünden beri sağlam eğitimci kalmadı artık.