Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dokuz Eylül Öğrencilerinden Kampüse ‘Jedi Tapınağı’ İçin İmza Kampanyası

 > 
646PAYLAŞIM

Fotoğraf: Vikipedi

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) rektörünün kampüse cami yapılacağını, talep gelirse sinagog da açabileceklerini söylemesi üzerine başlatılan kampüse ‘Budist tapınağı’ kampanyasından esinlenen İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri, kampüse ‘Jedi tapınağı’ inşa edilmesi için imza toplamaya başladı.

Star Wars evrenindeki Jedi’ların yetiştiği tapınağın kampüste açılması için “DEÜ’ye Jedi tapınağı istiyoruz!” başlığıyla change.org’da açılan imza kampanyasının metni şöyle:

“Çok uzun zaman önce çok uzakta olmayan bir yerde…

Dünya üzerinde ve Türkiye de bir çok Jedi var. Fakat bu Jedi’ların en büyük sorunu eğitim alamamaları. Günümüz de yetişen Jedi şövalyeleri giderek azalmakta. Eğitimsiz Padawan’lar gücü kontrol edemekleri için öfkelerine kapılıp, karanlık tarafa geçiyorlar. Öfke çoğunun ölümüne neden olmaktadır. Yeni Jedi’ların yetişebilmesi için, Jedi’ların birbirini bulması için, Güçte dengeyi bulmak için Jedi Tapınağı istiyoruz! Kurulacak tapınakta Jedi konseyi oluşturulacak, yeni Jedi’lar yetişecek.

Jediizm senkretiktir!

Duygu yoktur, barış vardır.
Cahillik yoktur, bilgi vardır.
Öfke yoktur, huzur vardır.
Kaos yoktur,uyum vardır.
Ölüm yoktur, Güç vardır.”

2 Nisan’da başlatılan kampanya için üç günde 3 binden fazla imza toplanmış durumda.

Diken

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir