Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Barbaros Muratoğlu'nun Gözaltına Alınması Üzerine Doğan Grubu'ndan Açıklama

 > 
8PAYLAŞIM

Doğan Holding Ankara temsilcisi Barbaros Muratoğlu Ankara'da gözaltına alındı. Konuyla ilgili Doğan Grubu'ndan yapılan açıklamada sürecin yakından takip edildiği ve Muratoğlu ile ilgili bazı kaynaklarda yer alan haberlerin çarpıtma çabasına dönüştürülmek istendiği belirtildi.

Bu sabah gözaltına alınan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun İstanbul'a getirileceği belirtiliyor.

Muratoğlu'nun gözaltına aldındığı bilgisini ilk olarak Cem Küçük ve Akşam'ın Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu paylaştı.

Gözaltı kararı hemen sonra hükümete yakın medyada yer aldı.

Anadolu Ajansı, Muratoğlu'nun FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığını aktardı.

Hürriyet'te yer alan haberde ise FETÖ soruşturması iddia düzeyinde yer aldı ve "Gözaltı kararı, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu’nun, Muratoğlu hakkında bundan 10 gün önce ortaya attığı ve tekrarladığı suçlamaların ardından geldi." denildi.

Doğan Holding hisse senetleri, haber ajanslarına düşen üst düzey yöneticilerinden Muratoğlu’nun FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığı haberi ile sert düştü.

Konuyla ilgili Doğan Grubu bir açıklama yayımladı.

Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu imzasıyla Doğan Grubu adına yapılan açıklama şöyle:

"28 yıldır Grubumuz bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan ve çalışkanlığı ile takdirimizi kazanarak son 2 yıldır da Doğan Holding Ankara Temsilcisi olarak görev yapan arkadaşımız Barbaros Muratoğlu hakkında bir soruşturmanın başlatıldığını öğrendik. Soruşturmanın niteliği ve detayları hakkında şu anda yeterli bilgiye sahip değiliz. Süreci yakından takip etmekteyiz.

Bu soruşturmayı fırsat bilen bazı medya organlarının Doğan Grubu’na operasyon yapıldığı şeklinde yalan haberler yaptığını görmekteyiz. Geçmişte, başta haksız vergi cezaları olmak üzere FETÖ’nün kumpaslarına maruz kaldığı için ağır bedeller ödemiş ve bu örgüt unsurlarının bazı önemli davalardaki hukuk dışı uygulamalarına karşı çıkarak, yayınlarıyla bunları deşifre etmiş olan Grubumuzun söz konusu yasa dışı yapı ile hiçbir ilişkisinin olamayacağı açıktır. Bu gerçeğe rağmen Ankara Temsilcimiz Barbaros Muratoğlu ile ilgili yapılan yayınlar Grubumuz aleyhine bir karalama ve çarpıtma çabasına dönüştürülmek istenmektedir.

58 yıldır iş hayatında ve 40 yıldır da medya sektöründe var olan köklü Doğan Grubu, her türlü teröre ve terör örgütlerine karşı devletimizin ve milletimizin yanındadır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesi ile 'at izinin it izine' karıştırılmaya çalışıldığı bir ortamda yüce yargımızın suçlular ile suçsuzları birbirinden ayıracak deneyim ve basirete sahip olduğuna inanıyoruz."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir