Doğa İçin Çal Projesinin 11. Videosunda Sesiyle Ruhumuza Dokunan O İsimleri Yakından Tanıyoruz!

-
Abone ol

Keşfetmemiz gereken o kadar güzel sesler varmış ki...

Her bölümünü severek dinlediğimiz Doğa İçin Çal projesinin 11. videosunda birbirinden şahane sesler "Çarşambayı Sel Aldı" türküsünü seslendirdiler.

Birkaç isim haricinde hiç yüzünü bilmediğiniz ancak sesinin duruluğuyla kalbimize dokunan o sesleri merak ederek sizler için biraz araştırdık. Güzelliğiyle aklımızı başımızdan alan Büşra Şenol ve Damla Çetin ya da yakışıklılığıyla gözümüze gönlümüze bayram ettiren Alper Rende ve Allen Hulsey gibi isimleri hem stalklamak hem tanımak için ekranı aşağı kaydırın...

Bir yandan bu muhteşem türküyü de buradan dinleyebilirsiniz;

Damla Çetin

Damla Çetin videoda en çok parlayan isimlerden bir tanesi. Bir "violinist" yani kemancı olan Damla aynı zamanda Mardin Artuklu Üniversitesi'nde PDR öğrencisi. Sesiyle hepimizi alıp götürüyor, umarız şarkı söylemeye her zaman devam eder.

Büşra Şenol

Hem sunucu hem oyuncu olan Büşra'ya zaten aşina olmalısınız. YouTube'da da videoları olan Büşra Şenol Doğa İçin Çal'ın 11. videosunda bendir çalıyor ve gözleriyle bizi bizden alıyor valla.

Sevcan Orhan

Halk müziği sanatçısı olan Sevcan Orhan'ı zaten tanıyoruz ancak Doğa İçin Çal sayesinde onu tekrar hatırlamış olduk. 4 albümü olan Sevcan Orhan'ı televizyon programlarında Alişan ile birlikte de çokça görmüştük.

Alper Rende

View this post on Instagram

USSAL -Sar Başa Film @sarbasafilm

A post shared by Alper Rende (@alperrende) on

Doğa İçin Çal videosunda yer alan bir diğer isim Alper Rende. Alper Vine kökenli bir YouTuber belki biliyorsunuzdur, şu an 2,79 milyon da abonesi var hatta. Ağustos ayında da Sar Başa isimli filmi vizyondaydı.

Levent Yüksel

Onu tanımayanınız olduğunu sanmıyoruz, Doğa İçin Çal'ın kuşkusuz en sevdiğimiz isimlerinden biri Levent Yüksel... Instagram'ını pek aktif kullanmıyor ancak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Samida

Gürcüce 3 kız kardeş anlamına gelen Samida, Yudum Şahin, Damla Şahin ve Tamara Şahin kardeşlerin 3 sene önce kurduğu bir müzik grubu. Sesleri gibi şahane işleri var, Instagram hesaplarına bir göz atmalısınız.

Damla Topçu

View this post on Instagram

📸: @dilanbilmezz 🧡

A post shared by Damla Topcu (@damlatopcu) on

Damla Topçu da Doğa İçin Çal'ın en dikkat çeken isimlerinden biri. Onun için bir profesyonel diyebiliriz çünkü kendisi Edis'in vokalisti.

Allen Hulsey

Allen Hulsey aslında Doğa İçin Çal'ın en dikkat çekici isimlerinden biri çünkü kendisi bir Amerikalı. Ancak türküyü söylerken sesinden hiçbir aksan işitemiyorsunuz, tıpkı bir Türk kadar iyi söylüyor bu Samsun türküsünü. Onu daha iyi tanımak için bu röportajını YouTube'dan izleyebilirsiniz, gerçekten çok ilginç bir insan.

Ali Tüfekçi

İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'nda hoca olan Ali Tüfekçi, videonun açılışında da gördüğünüz üzere bir neyzen. Onu dinlediğiniz zaman aklınız başınızdan gidiyor, adeta büyülenmiş gibi oluyorsunuz. Nefesinize sağlık hocam...

Erhan Uslu

Erhan Uslu da tıpkı Ali Tüfekçi gibi İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'nda öğretim görevlisi. Muhteşem sesiyle çok güzel türkü okumasının yanı sıra birçok enstrüman da çalıyor gördüğümüz kadarıyla

Eser Eyüboğlu

Evet, Eser Eyüboğlu'nun yüzünün size aşina gelmesinin sebebi onun aynı zamanda bir oyuncu olması. Ha bağlama da çalıyor, şarkı / türkü de söylüyor on parmağında on marifet anlayacağınız...

Esra Kayıkçı

Esra Kayıkçı ise, sokağın bir köşesine oturmuş kocaman viyolonselini çalan o güzel kadın. Aynı zamanda sesi de çok güzel hatta bir albümü var...

Feride Korkmaz

Videonun orta yerinde insanın yüzüne tokat gibi çarpan o sessizlik, harika bir farkındalık örneği aslında. Buna vesile olan kişi ise Feride Korkmaz. Bir İşaret Dili Eğitmeni olan Feride Korkmaz üniversitelerde ders de veriyor.

Projenin yapımcısı ve yönetmeni: Fırat Çavaş

Parçanın giriş kısmında bizleri elektronik gitarıyla selamlayan ve Doğa İçin Çal projesinin mimarlarından olan Fırat Çavaş hem yapımcı hem yönetmen. Gerçekten koca bir teşekkürü hak ediyor.

Muammer Barut

Videoda blok flüt çalarak hepimizi dumura uğratan o isim Muammer Barut. Bizim ilkokulda bıraktığımız blok flütle harikalar yaratıyor ve bass gitar, gitar, klarnet ve keman gibi birçok enstrüman da çalabiliyor. Kendisinin aynı zaman bir YouTube kanalı da var, buradan bakabilirsiniz.

Muhammet Ali Hazar

View this post on Instagram

#photography #istanbul

A post shared by Muhammet Ali HAZAR® (@trhazar) on

Muhammet Ali Hazar da Doğa İçin Çal projesinde büyülü sesiyle bizi etkileyenlerden biri. Kendisi bir üniversite öğrencisi, vokalist ve besteci aynı zamanda.

Ünal Zorer

Ünal Zorer hem halk müziği sanatçısı hem de bir oyuncu. Hatta 3 tane albümü de var. Biyografisini buradan okuyabilir ve şarkılarını da buradan dinleyebilirsiniz.

Seval Eroğlu

View this post on Instagram

Fırat anı yakalamış😉👏 @firatcavas #dogaicincal

A post shared by Seval Eroglu (@sevalerogluofficial) on

Biz onu Doğa İçin Çal'da muhteşem sesiyle dinlese de Seval Eroğlu aslında bir bağlama sanatçısı ve insanlar onu daha çok bu şekilde biliyor. Kendisiyle alakalı şöyle küçük bir bilgi de verelim**

"Bağlama ile 9-10 yaşlarında tanışıp, bir daha da bırakmamış. 2003 yılında İTÜ Devlet Konservatuarı Ses Bölümünde eğitim aldıktan sonra “Erdal Erzincan Bağlama Orkestrası”na solist ve bağlama icracısı olarak girmiş. Kelebeğin kanadına dokunuyor gibi çalıyor sazı."

Rüştü Onur Atilla

View this post on Instagram

Tenezzüh otomobilim Ford. 📸 @berkaytulumbaci

A post shared by Rüştü Onur Atilla (@rustuonuratilla) on

Rüştü Onur Atilla'yı Güldür Güldür'de kahkahalarla izlerken, böyle güzel bir sesle böyle güzel bir projede görmek bizi çok mutlu etti ve şaşırttı...

Müfit Murat Aytekin

Sesinin güzelliğinin yanı sıra oyunculuk eğitmeni de olan Müfit Murat Aytekin, şu anda tanıdığımız birçok ünlü oyuncunun eğitmeniymiş aynı zamanda. Kendisini Instagram'ı olmadığı için stalklayamadık ancak meraklısına biyografisini bırakıyoruz.

Yasemin Sannino

Yasemin Sannino hem İtalyan hem de Türk bir oyuncu ve şarkıcı. Çok güzel bir kadın, harika bir ses...

Sinan Ayyıldız

View this post on Instagram

Ronda Spain 🇪🇸

A post shared by Sinan Ayyıldız (@sinanayyildiz) on

Enstrümanıyla, bilmeyenler için, ilk gördüğümüzde bizi küçük çaplı bir şoka uğratan Sinan Ayyıldız'ın çaldığı aslında çift saplı bir bağlama. Aynı zamanda kendisi Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde doçent.

Selen Öztürk

Çok başarılı bir oyuncu olmasının yanı sıra, Doğa İçin Çal'da görünce sesini daha çok duymak istediğimize emin olduğumuz biri Selen Öztürk. Daha önce birçok yerde şarkı söylemiş olsa da nasıl denk gelmedik diye üzülmüyor değil insan.

Selin Sümbültepe

Kıvırcık saçlarına ve güzelliğinin yanı sıra duru sesine de vurulduğumuz Selin Sümbültepe, böyle insanlar nasıl daha çok duyulmuyor diye hayret ettiriyor. Harika bir sese sahip olan Sümbültepe normalde de şarkıcılık yapıyor ve zaman zaman konser verdiği de oluyor. Keşke onu daha çok dinleme şansımız olsa.

Vecdi Yücalan

View this post on Instagram

😎

A post shared by Vecdi Yücalan / Müzisyen (@vecdiyucalan) on

Simsiyah kıyafetleri ve güneş gözlüğüyle kendisini Doğa İçin Çal klibinde gördüğümüz Vecdi Yücalan, gerçek hayatında da bir şarkıcı ancak her ne kadar türkü söylüyor olsa da onun alanı daha çok rock. Sık sık konserleri de oluyor Instagram hesabına bakmanızı tavsiye ederiz.

En beğendiğiniz sanatçıları yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir