Görüş Bildir
Haberler
Dışişleri Bakanlığı'ndan Libya Uyarısı

Dışişleri Bakanlığı'ndan Libya Uyarısı

Ulaş
14.08.2014 - 23:02

Dışişleri Bakanlığı, Libya’da kamu düzeni ve güvenlik durumundaki istikrarsızlık ve olumsuz gelişmeler nedeni ile bölgede bulunan Türk vatandaşlarının güvenli bir şekilde Türkiye'ye dönmeleri için bir açıklama yaptı.

Bakanlığın, internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, 'Libya’da kalmayı tercih etmiş olan vatandaşlarımızdan, yapılacak yeni bir organizasyon kapsamında yurda dönmek isteyenlerin 17 Ağustos 2014 tarihine kadar Misurata Başkonsolosluğumuzun 00218 51 2663210 / 11 / 12 numaralı telefonlarına şahsen başvurmaları uygun olacaktır. Libya’da bulunan vatandaşlarımızdan mücbir sebebi olmayanların bu ülkeden ayrılmaları ve zorunlu olmadıkça bu ülkeye seyahat etmemeleri 26 Mayıs, 4 Haziran, 15 Temmuz, 23 Temmuz ve 2 Ağustos 2014 tarihli uyarı ve duyurularımızla kuvvetle tavsiye edilmişti. Sözkonusu tavsiye geçerliliğini korumaktadır' denildi.

Trablus Büyükelçiliğinin faaliyetlerinin geçici olarak askıya alınması öncesinde, talep eden vatandaşların 25-26 Temmuz tarihlerinde Tunus ve Libya’nın Misurata kenti üzerinden yurda dönüşlerinin sağlandığı belirtilen açıklamada, '13 Haziran 2014 tarihli duyuruyla, doğu Libya’da bulunan vatandaşlarımızın Beyda şehrindeki Labrak Havaalanı’ndan devam eden uçuşlardan yararlanarak bölgeden ayrılabilecekleri belirtilerek, doğu Libya’dan ayrılmak için karayolunun kullanılmasının tavsiye edilmediği duyurulmuştu. Sözkonusu tavsiye geçerliliğini korumaktadır. Vatandaşlarımızın Bakanlığımızca yapılabilecek uyarı ve duyuruları takip etmeyi sürdürmeleri, herhalukarda şahsi güvenlikleri için mümkün olan tüm tedbirleri almaları yerinde olacaktır' ifadeleri kullanıldı.

  • DHA
Kaynak: http://www.dha.com.tr/disisleri-bakan...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın