Görüş Bildir
Haberler
DHKP-C'den Mersin ve Adana Saldırılarına Dair Açıklama

DHKP-C'den Mersin ve Adana Saldırılarına Dair Açıklama

FreiGeist
21.05.2015 - 16:29 Son Güncelleme: 21.05.2015 - 16:30
İçeriğin Devamı Aşağıda

Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP’nin Adana ve Mersin’deki parti binalarına bombalı saldırı düzenleyen kişinin DHKC üyesi olduğunu söyledi. Halk Cephesi imzasıyla yayınlanan açıklamada ise 'Kontrgerilla devletinin saldırıları karşısında HDP’nin yanındayız. Yaralanan HDP’li dostlarımıza geçmiş olsun diliyoruz.' denildi. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu da Sinop mitinginde yaptığı konuşmada saldırılarla ilgili DHKP-C’yi işaret ederek şöyle konuşmuştu:

'HDP binalarına yapılan saldırıları en şiddetli şekilde kınadım. Bu üç parti, paralel çete ve Doğan medya suçu AK Parti’ye yüklemeye çalışıyor. AK Parti’liden bir şiddet sözü duydunuz mu? Eş başkan, “bunu AK Parti yaptı” dedi, doğrudan beni ve cumhurbaşkanımızı suçladı. 

Bu saldırgan geçtiğimiz yıllarda DHKP-C'den tutuklanan bir terörist.'

HÜKÜMET DHKP-C’Yİ İŞARET ETMİŞTİ

İçişleri Bakanlığı’ndan HDP binalarına yapılan saldırılara ilişkin yapılan açıklamada, güvenlik görevlilerinin yaptığı çalışma sonucunda, bombaların bir gün öncesinden şüpheli bir erkek şahıs tarafından bahsi geçen parti binalarına bırakıldığı, şahsın ailesi ile birlikte 1990 yılında Van’dan gelerek Adana’ya yerleştiği, her iki eylemin failinin de aynı şahıs olduğu açıklanmıştı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın devamında şu ifadeler kullanılmıştı: “Şahsın açık kimliği güvenlik birimlerince tespit edilmiştir. Eylemi gerçekleştiren şahsın daha önce 2007 yılında Ankara’da yasa dışı sol bir örgütün faaliyetlerine katılarak tutuklandığı, yine aynı yılda İstanbul’da yasa dışı sol bir örgüt faaliyetleri ile irtibatlı olmaktan gözaltına alındığı anlaşılmıştır. Sahsın yakalanmasına yönelik olarak gereken tüm çalışmalar özenle yürütülmektedir.”

DHKP-C’DEN AÇIKLAMA

DHKP-C saldırılarla ilgili aşağıdaki açıklamayı yayınlandı, aynen yayınlıyoruz:

'Halk Cephesinden HDP’ye Yapılan Saldırılara Yönelik Açıklama

HDP’ye Yönelik Saldırıları Kontrgerilla Örgütlüyor

Kontrgerilla Devletin Ta Kendisidir

Kontrgerilla AKP’dir

Halkımız; Düzen Partilerinin Sahte “Kınama” Açıklamalarına Kanmayın

Son bir ay içerisinde HDP binalarına yönelik saldırılara tanık olmaktayız. HDP yaptığı açıklamada son bir ay içerisinde 70’e yakın parti binasının saldırıya uğradığını söyledi. En son Mersin ve Adana’da HDP binalarına yapılan bombalı saldırılar oligarşinin ne kadar pervasızlaşabileceğini gösterdi. Tarihi halklara yönelik suçlarla dolu olan faşist devletin bunu yapmasına şaşırmadık. “Bu kadar da olmaz” demedik.

AKP katildir. AKP Kürt, Türk, Arap tüm halkların düşmanıdır. Barış derken bile ağzından kan damlayan bir iktidarın “saldırıları şiddetle kınıyorum” demesi riyakarlıktır. AKP yalancıdır. AKP Ceylan’ın, Nihat’ın, Roboskili köylülerin, Berkin’in, halk ayaklanması şehitlerinin, Hasan Ferit’in katilidir. AKP’den hiçbir halka dost olmaz.

Kontrgerilla devletinin saldırıları karşısında HDP’nin yanındayız. Yaralanan HDP’li dostlarımıza geçmiş olsun diliyoruz.

Faşistlerin ahlakı yoktur. Onurunu namusunu üç kuruşa satmış it sürülerinin saldırıları karşısında halkın dayanışmasıyla barikat olacağız.

YAŞASIN DEVRİMCİ DAYANIŞMA

KAHROLSUN FAŞİZM YAŞASIN MÜCADELEMİZ

AKP KÜRT HALKININ DÜŞMANIDIR

HDP’YE YÖNELİK SALDIRILARI ÖRGÜTLEYEN AKP’DEN HESAP SORACAĞIZ

HALK CEPHESİ'

Etha

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pala Raki

Bu da tutmadı. Hükümetin bir sonraki hamlesini bekliyoruz.

nebusimdi

Ortalık ne zaman karışsa bu DHKP-C denilen tarikat şaibeli bir eylem yapar mutlaka. Ve illa ki "halkın sesi"dir bunlar.

Hıhı Evet

Eli kanlı teröristin gelip çiçek saçması(!) bir de terör suçlamasında bulunması ironinin babasıdır.