Görüş Bildir

Deutsche Welle ve Amerika'nın Sesi'ne Erişim Engeli Getirildi

Haberler
> Deutsche Welle ve Amerika'nın Sesi'ne Erişim Engeli Getirildi

Amerika'nın Sesi ve Deutsche Welle Türkçe haber sitelerine mahkeme kararıyla erişim engeli getirildi. 

Amerika'nın Sesi ve Deutsche Welle Türkçe haber sitelerine Türkiye'den erişim mahkeme kararıyla engellendi. Engelli Web tarafından aktarılan bilgiye göre iki haber sitesine erişim gerekli lisans alımını gerçekleştirmedikleri gerekçesiyle getirildi. Kararın RTÜK'ün talebi üzerine alındığı kaydedildi.

RTÜK'ün CHP'li üyesi İlhan Taşcı da kararı sosyal medya hesabından 'Lisans başvurusu yapmayan DW Türkçe ve Amerika'nın Sesi’nin erişimi RTÜK Başkanlığının istemi üzerine Ankara Sulh Ceza Hakimliğince engellendi. İşte basın özgürlüğü ve ileri demokrasi!' diye duyurdu.

RTÜK şubat ayında Türkçe yayın yapan uluslararası haber sitelerinin denetleneceğini bildirmişti. RTÜK, Amerika’nın Sesi, DW Türkçe ve Euronews haber sitelerine lisans için 72 saat tanımış, lisans başvurusunda bulunmayanların ise erişimlerinin engelleneceğini söylemişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
85
41
40
22
6
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
kahramannn

İyi olmuş bunlara amk biri nazilerin propaganda kanalı diğeri de abd nin

drow

Şimdi kahraman yorumlarını bir süredir görüyorumda hepsi kendine has şekilde muhteşem ancak senden ricam tyler ı pp kullanma çünkü o karakterin dünya görüşü ... Devamını Gör

Han hane

On numara olmuş haber kanalı değillerdi zaten...

Fatih Kutlu

Biri ABD'nin biri Almanyanın taraflı haber kanalıydı, tek işleri propaganda haber bahane. İyi olmuş.