Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Deli Yürek Dizisini İzleyen Herkesin Zamanında Ezbere Bildiği Miroğlu Yasaları

 > 
161PAYLAŞIM

90'ların sonu 2000'lerin başı herkesin gönlünde taht kuran bir yapımdı Deli Yürek dizisi. Çıktığı zaman ve yayınladığı süre boyunca fırtınalar estirerek izleyen kesimi deyim yerindeyse her şeyiyle etkisi altına almıştı. 

Yusuf Miroğlu'nun paltosundan tutun parmağındaki yüzüğüne kadar çeşitli eşyaları o sıralar popülerlikte tavan yapıp herkes tarafından giyinip kuşanıldı. Hal böyle olunca da ülkenin hemen hemen her mahallesinde en az bir tane Miroğlu şubesi açılmasına sebebiyet verdi bu durum. Bir Miroğlu olma yolunda bütün ekipmanları bir araya getirip üzerine kuşanan bu er kişiler her yerde Miroğlu Yasaları'nı okuyup Miroğlu bakışları atarak sabahtan akşama etrafta dolaştılar ve Miroğlu efsanesini kendilerince yaşattılar.

Günümüzün en popüler dizilerinden olan Kurtlar Vadisi'ndeki Polat Alemdar'ın atası kabul edilen bu efsane karakterin Deli Yürek dizisinde ortaya koyduğu 9 maddelik yasalarını sizlere hatırlatalım dedik.

Deli Yürek jeneriği olmadan olmaz.

İŞTE ZAMANIN GENÇLİĞİNİN EZBERE BİLDİĞİ O YASALAR

1#

Sizin alem dediğiniz bu bitirim dünyasının bütün raconlarını şu andan itibaren tedavülden kaldırıyorum, ayrıca racon kelimesinin telaffuz edilmesini bile yasaklıyorum. Dalga geçmek için bile olsa bu kelimeyi ağzınıza almayacaksınız.

2# Açlıktan nefesiniz koksa dahi benden başka hiç kimseden hiçbir şekil ve ad altında para istemeyeceksiniz.

3# Gazozuna tavla oynamak dahil, hiçbir zaman kumar oynamayacaksınız.

4# Nefs-i müdafaa hariç hiçbir şekilde silah kullanmayacaksınız.

5#

Uyuşturucu, kadın ticareti, tahsilatçılık, korumacılık, pompacılık, değnekçilik, arabuluculuk, arazi yağması, park ağalığı, ihale tezgahı gibi işlere bulaşmış bütün tanıdıklarınızla şu andan itibaren selamı sabahı keseceksiniz!

6# Bu alemde polis, asker, bürokrat ve siyasetçi dostunuz da olmayacak, düşmanınız da.

7# Hiç kimseye hiçbir durumda yalan söylemeyeceksiniz.

8# Benimle veya bensiz yaptığınız her iyi işi unutacak bir daha anmayı bile aklınıza getirmeyeceksiniz.

9# Ben dahil aramızda bu yasalara uymayan herhangi biri için asla bağışlanma talebinde bulunulmayacaktır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
unknown_member

Kuşçu vardı bir de fena laf koyuyodu thuglife hesabı

Gizli Kullanıcı

ne izlerdik bee :)

erlik

bu dizinin bir de filimi yapılmıştı. Sinema bir dağıldı abovv her taraf siyah pardösülü doldu. O gün pisuvara racon kesercesine işiyenini gördüm arkadaş. Ne güzel günlerdi.

hecaitomix

Hımm bi aydınlanma oldu şu an.

poponheppipimdedursun

dizin son sezonlarında miroğlu'nun milletvekili dostu vardı. hatta öss günleri soruları çözen adam olarak tanınan Cihat Şener oynuyordu milletvekili rolünü.. dizinin bug'ı.

Görüş Bildir