David Beckham'ın Derinliklerine İndik! Vücudundaki Her Bir Dövmenin Anlamını Açıklıyoruz

-

Hem spor hem de yaşam tarzıyla gündemden düşmeyen David Beckham ilk dövmesini 1999 yılında yaptırmış ve şimdi vücudunda 50'den fazla dövme var. Sadece saç stilleriyle değil aynı zamanda dövmeleriyle de ünlü olan Beckham'ın dövmelerinin ne anlama geldiklerini sizler için derledik. Bazıları eşi Victoria Beckham'la ilgili bazıları ise çocukları ya da dini alıntılarla ilgili. Gelin birlikte bakalım...

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/3am/celebrity-n...

1. "Harper", "Pretty Lady"

David Beckham'ın çocuklarıyla olan ilişkisi gerçekten takdir edilecek kadar güzel. Dördüncü çocuğu olan Harper 2011'de doğduğu zaman Beckham onun doğumunu kutlamak için adının dövmesini yaptırmış.
Hemen "Harper" dövmesinin üzerinde bulunan kalpli dövme ise kızı Harper'ın 4. yaş gününde yaptırılmış.

2. Gül dövmesi

"Harper" ve "Pretty Lady" dövmelerinin hemen üst tarafında bir gül dövmesi var. Siyah gül, güzellik ve aşkı vurgular aynı zamanda da dengenin sembolüdür.

3. "Buster"

Brooklyn Beckham gün geçtikçe büyüyor ve hem ünü, hem de yakışıklılığı artıyor. Ailesi ve yakın arkadaşları ise ona "Buster" lakabını takmışlar. Beckham bu dövmesini şu an 19 yaşında olan oğlu için yaptırmış. Bu arada Brooklyn ise iyi bir fotoğrafçı olma yolunda ilerliyor.

4. İsa ve 3 tane çocuk melek

Bu dövme Beckham'ın sol üst göğüsünde bulunuyor. Bu dövmede Beckham, İsa olarak tasvir edilmiş ve üç tane bebek melek tarafından mezarından yükseltiliyor. Bu dövmeyi 2010 yılında yaptırmış, dövmedeki üç meleğin Beckham'ın üç oğlu olduğu düşünülüyor.

5. Ormandaki kadın

Bu dövmenin ardındaki hikaye gizemini korumaya devam ediyor. Ormandaki kadının ya eşi Victoria Beckham ya da annesi Sandra Beckham olduğu düşünülüyor.

6. Melek ve yüzündeki acılar

Beckham'ın sağ kolunun üst tarafında bir melek dövmesi var ve bu meleğin yaşadığı sıkıntıları gösteriyor yüz ifadesi. Söylentilere göre bu meleğin yüz ifadesi, Beckham'ın bir zamanlar ilişki yaşadığı kişisel asistanı Rebecca Loos ile olan sıkıntılarını anlatıyormuş.

7. İki çocuk melek

Yaptırdığı dövmelerden anlaşılacağı üzere Beckham vücudunda çocuklarını anımsatan dövmeler taşımayı çok seviyor. İki çocuk melek dövmesi, Beckham'ın iki oğlu Brooklyn ve Romeo'yu temsil ediyor. Üçüncü oğlu Cruz doğmadan yaptırılmış bir dövme olduğu da söylentiler arasında.

8. Melek çocuk ve atasözü

David Beckham bu dövmeyi sol koluna 2008'de yaptırmış. Dövmedeki melek ise üçüncü oğlu Cruz'u temsil ediyor. Devamında ise bir atasözü var. "Oğlum, öğrettiklerimi unutma ve tavsiyelerimi kalbinde taşı." Bu atasözünün ise 2005 yılında doğan oğlu Cruz'a bir öğüt olduğu düşünülüyor.

9. İncil'den bir alıntı

Bu dövme Beckham'ın uzun dövmelerinden bir tanesi ve İncil'den bir alıntı. Sağ kaburgasının üzerinde yer alıyor ve Beckham'ın ruhani tarafını yansıtıyor. Vücudundaki bütün dini dövmelere rağmen, Beckham'ın herhangi bir inanışa sahip olduğu düşünülmüyor.

10. "The Man of Sarrows"

Diğer bir dini dövmesi ise sağ tarafında yer alıyor vücudunun. Bu dövme İsa'nın çarmıha gerilmeden önceki halini resmediyor. Matthew R. Brooks'un "The Man of Sarrows" tablosundan alınmış. Beckham bu dövmeyi dedesi Joe West 2009'da öldüğü zaman yaptırmış.

11. Bulutlar

Kolunun bir kısmını kapatan bulut dövmesi sağ kolundan sol koluna doğru geçiyor.

12. Melek ve "Korktukları sürece nefret etsinler"

Bu dövme Beckham'ın bulut dövmesinin tam üzerinde yer alıyor. Koruyucu melek elinde ateş tutuyor ve kanatlarına doğru yayılıyor. Tam altında bulunan "Korktukları sürece nefret etsinler" yazısı ise üçüncü Romalı Hükümdarı Caligula'ya ait.

13. "Benim için dua et"

Dini bir ifade olan dövmesi sağ bileğinin dış tarafında yer alıyor. Bu dövme Beckham'ın Manchester United ve L.A Galaxy arasındaki geçişi sırasında yaptırılmış.

14. "Victoria" ve kırlangıç

Eşinin adını sağ elinin üstüne dövme olarak işleten Beckham, tam yanına ise kırlangıç yaptırmış.

15. 99

Beckham için unutulmaz bir yılmış ve bu yüzden dövmesini yaptırmış. 1999'da Victoria ile evlenmiş, takımı olan Manchester United UEFA Şampiyonlar Ligi'nde birinci olmuş ve en büyük oğlu doğmuş.

16. "Büyük düşün, gerçekçi olma"

Eğer Beyonce ve Jay Z'nin "On the Run" konser turunu hatırlıyorsanız bu sözler size tanıdık gelebilir.

17. Sanskrit dilinde yazılmış "Victoria"

Beckham evlendikten bir yıl sonra eşinin isminin başka bir dilde dövmesini yaptırmış. Victoria isminin İngilizce olarak yazılmasını istememiş çünkü bunu bayağı buluyormuş.

18. "Ut Amem Et Foveam"

Sanskrit dilindeki dövmenin üzerinde latince bir dövme daha var. Anlamı ise "aşka ve sevgiye", bu dövmesi de eşi Victoria'ya olan aşkının başka bir ispatı haline gelmiş.

19. "Perfectio in spiritu"

Bu dövme Beckham'ın sağ kolunda yer alıyor. Anlamı ise "ruhun eşsizliği".

20. "Ben sevgilime aitim sevgilim bana ait"

İbranice olan bu dövme Victoria ve David Beckham çiftinin ortak dövmesi. 6. yıl dönümlerinde yaptırdıkları dövme birbirlerine olan bağlılıklarını gösteriyor.

21. Aşk tanrısı Eros ve Psyche

15. yüzyıl sanatçısı olan Francesco Francia'nın bir tablosuna dayanan dövmesinde aşk tanrısı olan Eros, çok sevdiği eşi Psyche'yi cennete taşıyor. Bu dövmesi Beckham'ın Victoria'ya olan bağlılığını temsil ediyor.

22. 1975

1975, David Beckham'ın doğum tarihi. Küçük bir boyutta yaptırılmış olan dövmenin amacı ise David'in başlangıçları unutmaması gerektiği.

23. Çince atasözü

Bu atasözü Beckham'ın sol tarafında bulunuyor. Vücudundaki en büyük dövme ve eski bir Çin atasözü. Anlamı ise "Ölüm ve hayatı randevular belirler. Zenginlik ve onur cennete bağlıdır."

24. "Anne ve Baba"

Çince atasözünün yanında bulunan dövmesi babası Ted Beckham ve annesi Sandra West'i ölümsüzleştirmek için yaptırılmış.

25. 10 Gül

Bu da Beckham'ın eşine bağlılığını göstermek için yaptırdığı dövmelerden bir tanesi. David Beckham bu dövmeyi 10. evlilik yıl dönümlerinde yaptırmış.

26. Victoria

Sol kolundaki başka bir romantik dövme olan Victoria dövmesi kesinlikle eşi için evlendikten 8 sene sonra yaptırılmış.

27. "Sonsuza dek yanında"

Victoria için yaptırılmış başka bir dövme daha, Beckham ömür boyu sürecek olan bağlılığı adına yaptırmış.

28. VII (7)

VII, David Beckham'ın Manchester United ve İngiltere'deki forma numarası.

29. VIII.V.MMVI

Bu dövme 8 Mayıs 2006 yılını temsil ediyor. Bu tarihte Victoria ve David birbirlerine olan bağlılıklarını gizli bir bağlılık töreniyle tekrar ilan etmişler.

30. 723

7 numara formanın dışında bir de 23 numara forma giydiği için 723 yazılı dövmesini yaptırmış. Aile hayatının dışında futbol aşkı ile bilinen Beckham'ın bu dövmesi bizleri hiç şaşırtmadı.

31. "Sevgi ile öncülük et"

David Beckham bu dövmesiyle ailesine ve hayata karşı olan tutumunu göstermiş oluyor. Sol elinin üst tarafında bulunan dövme ailesine ve arkadaşlarına olan sevgisinin bir sembolü olarak düşünülmüş.

32. "Aşk" ve kırlangıç

Bu dövmeyi Beckham eline 2011 yılında yaptırmış, ailesine olan sevgisini ve bağlılığını temsil ediyor.

33. Haç ve kanatlar

Ensesinde haç ve arkasında kanatlar var. Bu dövmesi Beckham'ın ailesinin koruyucusu olduğunu gösteren bir sembol.

34. "Romeo"

2002 yılında ikinci oğlu Romeo doğduktan kısa bir süre sonra bu dövmeyi yaptırmış Beckham.

35. Koruyucu melek

Bu büyük dövme 2000'de yaptırılmış. Beckham'ın özgür ruhunu temsil ediyor.

36. "Cruz"

Beckham bütün çocuklarının dövmelerini yaptırmış. Bu dövme 2005 yılında doğan üçüncü oğlu Cruz için yaptırılmış.

37. "Brooklyn"

Beckham'ın ilk dövmelerinden biri olan Brooklyn 1999 yılında ilk oğlu doğduğunda yaptırılmış. Büyük harflerle beline yazdırılmış bir dövme.

38. "Seni seviyoruz baba"

Bu dövme Beckham'ın göğüs kafesinin sol tarafında bulunuyor. Üç oğlu Brooklyn, Romeo ve Cruz tarafından babalarına verilen bir mesaj ve oğullarının el yazısıyla yapılmış.

39. Harper'ın çizimi

Beckham bu dövmeyi 2015 yılında yaptırmış. Sağ elinin iç tarafında bulunan dövme küçük kızı Harper tarafından çizilmiş. Harper, Beckham'ın tek kız çocuğu.

40. At

2016 yılında Victoria Beckham bu dövmeyi Instagram hesabında paylaşmıştı. Dövmenin anlamı ise özgürlük ve kararlılık.

41. "Aşk"

Elindeki ekleminde bulunan dövme, Victoria Beckham'a olan aşkını bir kere daha gözler önüne seriyor.

42. Melekler

Vücudunun alt kısmında bulunan dövmede iki tane melek koşuyor. Bu melekler David ve Victoria'yı temsil ediyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
merve-yildiz24

dövülmedik bir iğne ucu kadar yer var mı?

alp_er

Derine, derine daha derine Adını kazı derime şarkısı gibi.

aiko-yoshida

Okurken kaç uzuvu var acaba diye düşündüm.

psaiidfl

Günlük tutsaydın.

veginsane

Bir gün bunlar da ayrılırsa bidaha gerçek aşka falan inanmam.

Görüş Bildir