Cumhurbaşkanlığı'nın YouTube'da Yayınladığı Ajda Pekkan'dan Demet Akalın'a 'İstanbul Yeditepe Konserleri'

27PAYLAŞIM

Son günlerin tartışmalı konusu seyircisiz konserlerin YouTube'da da seyircisiz kalması...

Poll Production ile Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı işbirliği ile hazırlanan 'İstanbul Yeditepe Konserleri', T.C. Cumhurbaşkanlığı YouTube hesabında yayınlanıyor.

30 milyon lira harcanarak gerçekleştirildiği iddialarıyla tartışma yaratan ancak maliyetleri halen açıklanmayan "İstanbul Yeditepe Konserleri" yayınlandığı Youtube'da ilgi görmüyor.

Seyircisiz konserlere 30 milyon TL harcandığı iddiası Barış Atay Mengüllüoğlu tarafından Meclis gündemine taşınmıştı. i. İletişim Başkanlığı konserler için 30 milyon TL ödendiği iddiasını ise yalanlamıştı. 👇

'Kimse İzlemiyor' Denilmişti: İstanbul Yeditepe Konserleri' İçin 30 Milyon TL Ödendiği İddiası Meclis Gündeminde - onedio.com
'Kimse İzlemiyor' Denilmişti: İstanbul Yeditepe Konserleri' İçin 30 Milyon TL Ödendiği İddiası Meclis Gündeminde - onedio.com

9 Haziran akşamı Ajda Pekkan konseriyle başlayan Yeditepe Konserlerinde toplam 60 isim yer alacak.

Konserler T.C. Cumhurbaşkanlığı, İletişim Başkanlığı ve Poll Production Youtube kanalından saat 21:00’de yayınlanıyor.  Şimdiye kadar 5 konser yayılandı ve izlenme sayıları 10 bin ila 60 bin arasında değişiyor.

YouTube'da yayınlanan o konserlerin bazılarının videolarındaki dislike sayıları ise like sayılarından daha fazla.

Ajda Pekkan, Serdar Ortaç, Sibel Can, Muazzez Ersoy gibi birçok sanatçı ise konserlerle ilgili 30 milyon TL ödendiği iddiasına tepki gösterdi.

  • Serdar Ortaç: 'Bu konserlerde uydurma bedeller, ücretler ortaya atıp müziği susturmaya çalışmak, sanata yapılan büyük bir düşmanlıktır' dedi.

  • Muazzez Ersoy: 'Binlerce sanat emekçisi bu sektörden ekmeğini kazanıyor. İstanbul Yeditepe Konserleri'ni eleştirirken sanat emekçilerinin de bir ailesi olduğunu unutmayın' dedi. 

  • Ajda Pekkan: 'Zor bir süreçten geçtiğimiz bugünlerde İstanbul Yeditepe Konserleri sayesinde müzik emekçileri çalışma imkanı bulmuştur' dedi.

  • Sibel Can: 'Müzikseverlerle buluşmamızı sağlayan, sanata ve sanatçıya her zaman sonsuz destek veren Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum' dedi. 

  • Coşkun Sabah: Harcanan para, söylenenin 10'da biri bile değildir. Çünkü herkes, konser başına aldığı ücretin yarısını aldı. Hepimiz bunu bir milli görev olarak gördük' dedi.

Demet Akalın'ın 'Mihriban' performansı ise sosyal medyada oldukça tepki çekti: 👇

İşte T.C. İletişim Başkanlığı YouTube kanalında yayınlanan 'İstanbul Yeditepe Konserleri': Ajda Pekkan konseri

Sibel Can konseri:

Demet Akalın ve Alişan konseri:

Funda Arar ve Hakan Peker konseri:

Ümit Besen, Cengiz Kurtoğlu ve Arif Susam konseri:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir