Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 'Okulları Tatil Edecek Bir Bulguya Rastlamadık, Yarın Okullarımız Açık Olacak'

 > 
10PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Yarın okullarımızı tatil ettirecek bir bulguya rastlamadık. Yarın okullarımız açık olacaktır." açıklamasında bulundu. Oktay ayrıca İstanbul'da öğle saatlerinde meydana gelen depremin bilançosunu açıkladı ve "Depremde 172 binada çatlak oluştu" ifadelerini kullandı.

İstanbul Valiliği'ndeki AFAD Acil Durum Yönetim Merkezindeki toplantının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Buradan vatandaşlarımıza ifade edelim, barınma ihtiyacı herhangi bir sebepten dolayı valimize, AFAD başkanımıza iletebilirler. Bununla ilgili barınma, beslenme bütün hazırlıklarımız devam ediyor. Hizmet alamayan vatandaşlarımız bulunmamaktadır. Vatandaşlarımız için her türlü tedbiri aldık. Geleceğe dönükte tedbirlerimizi almış durumdayız." dedi.

"Depremde 172 binada çatlak oluştu"

Oktay ayrıca deprem sonrası yaşananlarla ilgili şu ifadeleri kullandı: "İhbar hattımıza çatlaklarla ilgili 172 ihbar almış durumdayız. Depremde 172 binada çatlak oluştu. Tamamıyla ilgili hasar tespit olarak çevre Şehircilik Bakanlığımız çalışmalar yapıyor. Silivri’yle ilgili konuşmak istiyorum. Silivri Devlet Hastanesinde orada yapılan çalışmalar konusunda uzmanlarımızın raporladığı kullanılabilir, sağlık hizmetleri orada devam ediyor olacak."

"Herhangi bir can kaybı ve ciddi hasar yok"

"Herhangi bir can kaybı ve ciddi hasar yok. Türkiye’de bir afet müdahale planı var. Paniğe girecek bir durum yoktur.. Afetlerin veyahut krizlerin toplumsal boyutta en etkin yönetim şekli paniğe girmemektir. İki, yaralımız kırıklar nedeniyle hastanede. Diğer tarafta da altyapı güvenlik ve enerjiye baktığımızda burada herhangi bir sorun yaşanmadı. Yine bu vesileyle buradan biz vatandaşlarımıza ifade edelim barınma ihtiyacı hissederlerse hemen valimize iletebilirler. Bu çerçevede müracaat edenlere anında yanıt verilmiştir."

"Yarın okullarımız açık olacaktır"

"Yarın itibarıyla yarın okullarımızı tatil etmemiz gerektiren herhangi bir bulguya rastlamadığımız sonucuna vardık. Yarın okullarımız açık olacaktır."

Vali Yerlikaya da 'Eğitim ve öğretime devam edilecektir' dedi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir