Görüş Bildir
Haberler
Çorlu'da 'Sakıncalı Aday' İhsanoğlu Broşürleri Dağıtıldı

Çorlu'da 'Sakıncalı Aday' İhsanoğlu Broşürleri Dağıtıldı

Caner
26.07.2014 - 18:21
onedio.com
İçeriğin Devamı Aşağıda

'Sakıncalı Aday' İhsanoğlu

TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için 'sakıncalı aday' ibaresi ile broşür dağıtan 2’si çocuk 6 kişi, CHP Çorlu İlçe Başkanlığı’nın şikayeti üzerine polis tarafından yakalandı.

Bu kişiler ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, el konulan broşürlerin altında Trakya Atatürkçü Demokratlar Platformu yazdığı görüldü.

Nusratiye Mahallesi’nde 2’si çocuk 6 kişi üzerinde Trakya Atatürkçü Demokratlar Platformu yazan ve Cumhurbaşkanı Ekmeleddin İhsanoğlu aleyhinde sözler bulunan broşürler dağıttı. Bunu gören bazı vatandaşlar da CHP Çorlu İlçe Başkanlığı arayıp ihbarda bulundu. CHP Çorlu İlçe Başkanvekili Doğukan Dağ, ihbarlar üzerine mahalleye gelerek broşür dağıtanları tespit ettikten sonra polisi aradı. Kısa sürede gelen polis ekipleri broşür dağıttığı öne sürülen 2’si çocuk 6 kişiyi CHP Çorlu İlçe Başkanlığı’nın şikayeti üzerine ifadeleri için polis merkezine götürdü.

CHP İlçe Başkanvekili Doğukan Dağ, çok sayıda partilinin ilçe başkanlığını arayarak Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu aleyhine broşür dağıtımının yapıldığını bilgisi üzerine harekete geçtiklerini belirterek, “Gün içerisinde çok sayıda partilimiz Nusratiye Mahallesinde partimizin adına adayımız Ekmeleddin İhsanoğlu aleyhine broşür dağıtıldığını söyledi. Bunun CHP adına dağıtımının yapıldığının da belirtilmesiyle biz hemen o mahallede dağıtım yapan kişileri aramaya başladık. Kısa sürede dağıtım yapan çocukları bulduk. Kendileri bunu ‘CHP adına dağıtıyoruz’ deyince durumu polise bildirip şikayetçi olduk” dedi.

MİLLETVEKİLİ TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü ise dağıtılan broşürlere tepki göstererek, 6 kişinin broşürleri provokasyon amaçlı dağıttığını söyledi. Köprülü, “Trakya insanı, Trakya’da yaşayan insanlar ve sosyal demokratlar Tekirdağ ilinde Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy vermiyor algısını yaratarak başka bir adaya avantaj sağlamaya çalışıyorlar. Kendilerini ne sosyal demokratlıkla, ne de Atatürkçülükle hiçbir alakaları yoktur. Sadece kendileri bir adayı sahte isimlerle, sahte derneklerle karalayarak araya bir propaganda yapmak istediler” diye konuştu.

SERBEST BIRAKILDILAR

CHP Çorlu İlçe Başkanlığı’nın şikayeti üzerine polis merkezine götürülen ve kimlikleri açıklanmayan İstanbul Esenler İlçesi nüfusuna kayıtlı 6 kişi verdikleri ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

BROŞÜRLERDE NE VAR?

El konulan ve üzerinde Trakya Atatürkçü Demokratlar Platformu yazılı broşürlerde, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için ‘sakıncalı aday’ ifadesine yer verilerek, arka yüzünde ise 'Sosyal demokrat seçmene, sosyal demokrasiye ve Cumhuriyetin değerlerine ihanet anlamına gelecek Emsalettin, Ekmel, Ekmeleddin, Ekmeloğlu ya da adı her neyse dayatmasına. Atatürkçülüğün ve CHP ideolojisinin bitişinin ilanı anlamına gelen alternatif ortaya koymaktan aciz, teslimiyetçi politikalara itirazım var’ yazıları yer aldı.

Mehmet YİRUN/ÇORLU (Tekirdağ), (DHA)

Kaynak: http://www.dha.com.tr/ekmeleddin-ihsa...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0