Görüş Bildir

Çöplüktü, Kent Ormanına Dönüştü

Haberler
> Çöplüktü, Kent Ormanına Dönüştü

İzmir’de bir zamanlar moloz döküm yeri olarak kullanılan İnciraltı’ndaki 622 dönümlük alan, bugün içinde binlerce ağacın boy verdiği bir kent ormanına dönüştü.

Üçkuyular İskelesi’nden Yenikale Burnu’na kadar uzanan ve Kültürpark’ın 3 buçuk katı büyüklüğündeki alanda oluşturulan gezinti-yürüyüş ve bisiklet yolları, şehir yaşamının stresinden kaçan İzmirlilerin dinlenip rahatladığı çok özel bir uğrak noktası oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2006’dan bu yana yürüttüğü çalışmalar kapsamında alana 21 bine yakın ağaç dikti. Alanda şimdi şu ağaç ve bitkiler boy veriyor: “Kanada kavağı, dut, akasya, salkım söğüt, gülibrişim, iğde, katalpa, palmiye, sığla, süs eriği, süs elması, akçaağaç, dişbudak, tesbih, çınar, oya, gladiçya, erguvan, sofora, çam, servi, gravilla, ıhlamur ve manolya ağaçlarının yanı sıra zakkum, deniz iğdesi, böğürtlen, defne, abelya, sardunya, lavanta, lavantin, kartopu, pitosporum, yasemin, ateş dikeni, ılgın, berberis ve taflan.”

Cihan

Kaynak: http://www.zaman.com.tr/gundem_copluk...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
kraff_slol

adamlar her ağaçtan bir tane dikmiş amk. chpnin en azından yerel seçimlerde oyunu arttırması için izmir gibi amiral gemilerinde kalkınmayı ve gelişmişliği ar... Devamını Gör