Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çocuklar Duymasın'ın Efsane İkilisi Çaycı Hüseyin ve Şükrü İlişkisinin Perde Arkası

-
Abone ol

Ekşi sözlük yazarlarından modern zaman gangsteri'nin "çaycı hüseyin ve şükrü arasındaki şeffaf hiyerarşi" başlığında paylaştığı bu entrysi sizin de duruma farklı bir pencereden bakmanızı sağlayacak.

Not: Bu yazı, yazarının izniyle yayımlanmaktadır!  

Arada şeffaf, kendini belli etmeyen, yer yer ortaya çıkan, dışa vurumları olan ancak resmiyette karşılığı bulunmayan net bir hiyerarşi vardır. Aslında bu yapının organizasyon kısmında güçlü bir ahenk olduğu yadsınamaz bir gerçek.

Fiziksel olarak pek de cüretkâr görünmeyen, ancak sesi retoriği ve mizacı itibari ile dominant bir Hüseyin; fizyolojisine tezat, daha edilgen yapılı, ancak yer yer sert çıkışları olan bir Şükrü söz konusu. Şükrü, görünürde Hüseyin'in komutlarını mümkün mertebede uyguluyor. Sorgulamıyor. 

Peki ama burada şöyle bir soru sormamız sizce de münasip değil midir; "Şükrü, bu hiyerarşideki rolünü, gerçekten bile-isteye ve gönüllüce mi seçiyor sizce?"

Aslında cevap hayır. Şükrü burada Hüseyin'i kullanan esas adamdır ve bu organizasyonun perde arkasındaki beynidir.

Şöyle özetleyeyim: Hüseyin'in karısı çalışıp eve para getiren iken, Şükrü yeni evlenmekteydi ve evlendi. Bu izdivaçta da Hüseyin'i paravan olarak kullanmıştır kendisi. Ayrıca, ekibin her başarısızlığı dönüp dolaşıp Hüseyin'de patlamaktayken, kazançların getirdiklerine ikisi de ortak olmaktadır. Şu da var ki: Şükrü Hüseyin'in itim gücüdür, onu var edendir. Aynı zamanda ekibin espri kanadında da güçlü olup, Hüseyin'i rehabilite eden adamdır aslında.

Hüseyin Şükrü'ye belli aralıklarla saldırır ve Şükrü dayak yer. Peki Şükrü neden dayak yemektedir sizce? Gücü yetmediğinden mi? Hüseyin'e saygısından/sevgisinden mi? Korkaklığından mı? Eğer cevabınız evetse, büyük resmi görememişsinizdir.

Cevap: Şükrü, bütün bu dizayndan hedonist bir haz duyan, gizli bir psikopattır aslında. Evet. tam olarak böyle. Haluk'la Hüseyin'i bir şekilde münasebete sokar, Hüseyin'i gazlar. Akabinde Haluk karşısında kıvranan Hüseyin'le beraber o da mahçup görünür ancak içten içe bütün oyunu kuran adam aslında Şükrü'dür.

Teşekkür ederim efendim.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cutemurderer

zaten bu ikisi illüminati üyesi Türkiyeye atom bombası atıp bor rezervlerini kullanmamızı engellicekler

azra_arkas

İçerik mi tükendi :)

nikomakhos

zorlama ve yapay bir tespit olmuş. emin ol hiyerarşinin bu aşamasında olan şükrü gibi insanlar, o noktaya nasıl ve ne şekilde geldiğini sorgulayacak bir mantalitede var olmaz bile her neyse, bunu buraya koymanız dahi saçma

cyanide

Şükrü aslında KGB den bilmiyor musunuz? 8 dil biliyor kendisi. Rus devleti tarafından Hüseyin'i gözetlesin diye gönderildi.

nesli-recepoglu

Saçma sapan....

Görüş Bildir