Görüş Bildir
Haberler
Coca Cola'dan İsrail Açıklaması

Coca Cola'dan İsrail Açıklaması

adem kara
22.07.2014 - 14:59

Coca-Cola şirketi, Coca-Cola'nın gelirinin İsrail'e aktarıldığı iddialarının tamamen gerçek dışı olduğunu bir kez daha yineledi.

Coca-Cola şirketi, Coca-Cola'nın gelirinin İsrail'e aktarıldığı iddialarının tamamen gerçek dışı olduğunu bir kez daha yineledi. Coca-Cola şirketi, son günlerde çeşitli platformlarda yer alan Coca-Cola'nın gelirinin İsrail'e aktarıldığı iddiasının tamamen gerçek dışı olduğunu vurguladı.

Coca-Cola şirketi tarafından yapılan açıklamada, son günlerde çeşitli platformlarda Coca-Cola'ya yönelik asılsız iddiaların gündeme getirildiğini üzülerek izledikleri ifade edildi. Açıklamada, Coca-Cola şirketinin 128 yıl önce ABD'de kurulduğu belirtilerek, 'Yüzde 100'ü halka açık uluslararası bir şirket konumundadır ve dünya coğrafyasında çok çeşitli ekonomik, siyasi ve dini rejimlerden oluşan birbirinden farklı 206 ülkede faaliyetlerini yürütmektedir. Şirketimizin herhangi bir ülkeyi, hükümeti, herhangi bir ülkenin politikalarını, siyasi ya da dini inancı desteklemesi söz konusu değildir. Bu çerçevede Coca-Cola'nın gelirinin İsrail'e aktarıldığı iddiası da tamamen gerçek dışıdır' denildi.

Coca-Cola şirketinin 1998 yılından bu yana Filistin'de faaliyet gösterdiğinin altı çizilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

'Coca-Cola Filistin'deki 3. en büyük işveren, 5. en büyük yatırımcıdır. Coca-Cola'nın Filistin'de 3 fabrikası, biri Gazze'de olmak üzere 7 satış ve dağıtım merkezi bulunmaktadır. Coca-Cola, 350 Filistinliye iş olanağı sağlamakta, Coca-Cola faaliyetleriyle ilişkili yan sektörlerden ise 3,500 aile geçimini sağlamaktadır. Türkiye'de de doğrudan 3 bin dolaylı olarak 30 bin kişiye istihdam sağlayan Coca-Cola olarak, 50 yıldır Türkiye'de ekonomiye güç vermek üzere faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Coca-Cola'ya yönelik son günlerdeki iddiaların tamamen gerçek dışı olduğu kamuoyuna duyurulur.'

Milliyet

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/coca-cola-...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
root

İnanmalı mıyız?