Çin'de 500.000 Kutu Sahte Kondom Üretip Satmaya Çalışan Çete Yakalandı!

-

Çin'deki 'sahte' prezervatif çeteleri giderek büyüyor. Yapımında geri dönüştürülmüş kauçuk kullanılan sahte kondomlar, bakteriyel ya da mantar enfeksiyonlarından, daha birçok riske kadar uzanan tehlikeler barındırıyor. 

Geçtiğimiz günlerde basılan merdiven altı atölyede ise ünlü markaların adını taşıyan binlerce kondom yakalandı. DailyMail'den sizler için derledik.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/news/article...

Çin polisi yaptığı baskında ünlü markaların ismi kullanılarak üretilmiş 500.000 kutu sahte kondoma el koydu. Ürünlerin piyasa değeri ise 5.5 milyon dolar!

Henan, Hebei ve Zhejiang Bölgelerinde 'sahte prezervatif' üretimi ve satışı yapan çetenin 17 mensubu yakalandı.

Resmi açıklamalara göre kondomlar atıktan dönüştürülmüş kauçuk ile üretiliyor ve halk sağlığına ciddi tehditler teşkil ediyor. 

Sahte kondomlar ünlü markaların ambalajlarında süpermarketlerde, otellerde ve otomat makinelerinde satılmak üzere hazırlanıyor.

Polis Amiri Zheng Xidan şu açıklamayı yaptı;

"Henan ve Hebei'nin kenar mahallerinde, yasa dışı üretim yapan atölyeler olduğu ihbarını aldık. Bu köylerdeki hijyen zaten çok düşük seviyelerde. Yaptıkları kondomları kendimiz gördük. Kauçuk ile silikon yağını kirli kovalarda karıştırarak, çok kötü koşullarda üretim yapıyorlardı."

Ünlü Çinli prezervatif üreticisi Chen He ise, yasa dışı ürünlerin kimi zaman kullanılmış kondomlar eritilerek yapıldığını açıkladı.

Çin'de 2018 yılının başında da bir sahte kondom çetesi çökertilmiş ve üyeleri 4 yıl hapis cezası almıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir