Görüş Bildir

etiket Çift Başlı Kartalın Palandökenden Şehri İzlediği Erzurum’un 9 Şarkısı

Anasayfa > Müzik

Yaklaşık 2000 metre yüksekliğe kurulu ilimiz son yıllarda kış turizmi ile ön plana çıkmıştır. Erzurum yüzyıllarca tarım ve hayvancılık ile uğraşmıştır. Bu durum kendini türkülerinde oldukça hissettirir. Erzurum denince akla dadaş, dadaş denince de akla bar gelir. Bar, Erzurum ve yöresinde oynanan folklorik özellikteki halk oyunlarının genel adıdır. Bu özelliğinden dolayı bar kelimesi bilinen sözlük anlamları dışında yörede ; 'el ele tutuşmak, birliktelik, bağlamak, topluluk, birlikte oynamak' gibi manalarda yorumlanır. Listemizi dinlerken yer yer yerinizde duramayacak yer yer efkarla olduğunuz yere yapışacaksınız.

1. Ervah-ı Ezelden

2. Yaylalar

3. Aya Bak Nice Gider

4. Ben Çaya İndim

5. Ben Razı Değilim Hicrana Gama

6. Çirişe Gitmezdim Anam Yolladı

7. Kutuda Karabiber

8. Köroğlu Solağı

9. Yüzünü Sevdiğim Seyrana Çıkmış

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!
img.onedio.com

#yüzdeyüzmüzik artık #yüzdeyüzonline!

Online konserler, ilginç bilgiler ve müzikle ilgili diğer her şey için @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarını takip et!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
20
7
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?