Oğuz Kaan Salıcı İstifa Etti

 > -

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, 2015 yılındaki genel seçimlerde milletvekili adayı olabilmek için istifa etti.

Oğuz Kaan Salıcı'nın açıklaması şöyle:

"Cumhuriyet Halk Partisi’nde 15 Eylül 2011 tarihinde atamayla; 14 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleştirilen 34. İstanbul İl Kongresi’nde yapılan seçimle İstanbul İl Başkanı seçildim. İstanbul İl Başkanı olarak görevde bulunduğum yaklaşık 3,5 yıl içerisinde yol arkadaşlarımla birlikte iki önemli seçimi geride bıraktık. 30 Mart 2014’te gerçekleştirilen yerel seçimlerde İstanbul’da CHP’nin oyu, bir önceki seçimlere kıyasla 1 milyon arttı. İstanbul’daki CHPli belediyelerimizin sayısı da 30 Mart yerel seçimlerinde 14’e yükseldi. AKP’nin oy sayısındaki düşüşü ve partimizin oy sayısındaki artışı göz önünde bulundurduğumuzda gelecek dönemde bu anlamlı başarıların yerini somut siyasi zaferlere bırakacağına eminim.

CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu olarak yerel seçimlerin ardından Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde de ortak adayımızın çalışmalarına İstanbul’un tüm ilçelerinde aktif ve etkin destek sağladık. İstanbul’da örgütümüzü CHP’nin başarısı dışında her türlü tartışmadan uzak tuttuk; üye sayımızı büyük oranda arttırdık. Göreve geldiğim günden bu yana birlik ve beraberlik içerisinde CHP’nin iktidarı için mücadele ettiğim yol arkadaşlarımla birlikte bugün itibariyle görevimizden ayrılıyoruz.

Partimizin yaklaşan genel seçimler öncesi yayınladığı genelgeye göre milletvekili aday adayı olmak isteyen il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin 25 Aralık 2014 tarihine kadar görevlerinden istifa etmeleri gerekiyor. CHP İstanbul İl Başkanı olarak bu genelgeye uygun olarak bundan sonra partimize TBMM’de hizmet etmek istediğim için şu anki görevimden istifa ettiğimi tüm kamuoyunun bilgisine sunarım. Partimizin bundan sonra bana vereceği her türlü görevi de başarıyla yerine getirmek için partimizin her kademesinde çalışmaya devam edeceğim. Büyük onur duyarak gerçekleştirdiğim İstanbul İl Başkanlığı görevi süresince bana her türlü desteği veren yol arkadaşlarıma ve tüm İstanbul İl Örgütü’ne teşekkür eder; İstanbul’un yeni İl Başkanı’na ve Yönetim Kurulu’na görevlerinde başarılar dilerim."

Haberin Tamamı İçin:

KARAYALÇIN DA TWİTTER'DEN İSTANBUL MESAJI VERDİ

CHP kulislerine göre, CHP Merkez Yönetim Kurulu Çarşamba günü yapacağı toplantıda, Salıcı'nın istifasıyla boşalan İstanbul il başkanlığına kimin getirileceğini görüşecek. CHP Genel Merkez kulislerinde bu kişinin Karayalçın olacağı ifade ediliyor.

Murat Karayalçın da, İstanbul İl Başkanlığı konusunda Twitter'dan mesaj verdi.

Karayalçın, cumartesi günü yayınladığı Twitter mesajında şöyle dedi;

"İnsanlık için, ülkemiz ve ayrımsız bütün yurttaşlarımız için çalışmaya, üretmeye, paylaşmaya İstanbul'da devam edeceğiz".

Haberin Tamamı İçin:

KİMLER İSTİFA ETTİ?

Gerçek Gündem.com 'un edindiği bilgiye göre, ve yönetim kurulundaki 15 isim, istifa dilekçelerini yarın CHP Genel Merkezi'ne iletecek. Böylece, CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu, fiilen düşmüş olacak. CHP İstanbul İl Başkanlığı koltuğuna ise Murat Karayalçın atanacak. Karayalçın 'ın çarşamba günü MYK'da atamasının yapılması bekleniyor.

1-Mustafa Ataş

2-Zeynel Emre

3-Yüksel Mahsur Kılınç

4-Hasan Karaoğlu

5-Emine Gülizar Emecan

6-Sinan Karhan

7-Olgun Çelik

8-Hüseyin Aksu

9-Yılmaz Yıldız

10-Bayram Ali Çeşmeci

11-Şerdi Dara Odabaşı

12-A.Şükrü Metin

13-Canan Kaftancıoğlu

14- Doğan Çakmak

15- Mehmet Aslan

Kaynak: Cumhuriyet, Hürriyet ve Gerçek Gündem

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir