Görüş Bildir
Haberler
CHP'den Cemevlerinin Statüsüyle İlgili Yeni Adım

CHP'den Cemevlerinin Statüsüyle İlgili Yeni Adım

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 230 belediyesi, meclislerde alınacak kararlarla cemevlerini ibadethane olarak kabul edecek. Böylece cemevlerinin tüm masrafları belediye tarafından karşılanacak.

Taraf'ta yer alan habere göre, CHP’li belediyelerin olmadığı yerlerde meclis üyeleri teklif yapacak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP'li belediyelerin şubat ayında yapılacak ilk meclis toplantılarında cemevlerinin ibadethane olarak kabul edilmesi için gerekli çalışmaları başlatacaklarını söyledi. Ağbaba, cemevlerinin ihtiyaçlarının da belediyeler tarafından karşılanacağını dile getirdi.

Devletin atması gereken bir adımı yerel yönetimlerle atmaya karar verdiklerini açıklayan Ağbaba, 'Belediyelerimiz, önümüzdeki Şubat ayında yapılacak ilk meclis toplantılarında cemevlerinin ibadethane olarak kabul edilmesi için gerekli çalışmaları başlatacaklar. Çünkü CHP'li belediyeler, her türlü dini inanca saygılı ve eşit yurttaşlığa inanan laik ve demokratik yapılardır. Çünkü CHP'li belediyeler cami, kilise, havra, cemevi gibi inanç merkezlerinin kent halkının yüzlerini ağartacak ve gurur duyacağı mekanlar olması için çalışır' şeklinde konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
cnsfrd

bu kadar zamandır bu kadar basit bi şeyi niye yapmadınız.