Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

CHP'de Aylin Nazlıaka Depremi

 > -
Abone ol

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Selin Sayek Böke, uzun süredir devam eden Atatürk posterini indirme tartışmasında Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın tedbirli kesin ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevkedilmesinin Parti Meclisi'ne sunulacağını söyledi. Konuya ilişkin yaptığı basın açıklamasında Atatürk’ün portresinin 'çöpe atılması' gibi bir durumun asla söz konusu olmadığını vurgulayan Nazlıaka "Yaşananlar ile oluşan algı arasında orantısız bir fark oluşmuştur. Bu fark partimizi yıpratan bir algı operasyonuna dönüşmüştür" dedi. 

CHP Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, MYK toplantısından çıkan kararları açıkladı. Böke, en çok merak edilen konuda da MYK kararını duyurdu. CHP'de Atatürk posterini indiren milletvekiline ilişkin görev verilen kurulun raporunu tamamladığını söyleyen Böke, MYK'nın " Aylin Nazlıaka'nın tedbirli ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevkedilmesine karar verdiğini" söyledi. 

Böke söz konusu kararın Parti Meclisi'ne sunulacağını ve buradan çıkacak kararla uygulanacağını söyledi. Böke konuya dair soruları ihsas-ı rey olacağı gerekçesiyle yanıtlamadı.

Odatv'nin edindiği bilgiye göre PM'nin pazar günü olağanüstü toplanacağına ilişkin kulis bilgisi var. 

PM’den, MYK’nın görüşünün aksine bir görüş de çıkabilir.

Aylin Nazlıaka: 'Süreç bir linç kampanyasına dönüştükten sonra benim bir isim vermem artık hiç mümkün değil'

Ne olmuştu?

CHP’deki tartışma yaratan olay Ankara milletvekili Aylin Nazlıaka’nın Meclis kulisinde milletvekillerine bu olayı anlatması sonrası patlak verdi. 

Nazlıaka "Atatürk’ün fotoğrafını gözlerimin önünde bir CHP’li Milletvekili indirdi" deyince ortalık karıştı. 

Nazlıaka aynı açıklamayı bir kez de Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar'a yaptı. 

Nazlıaka’dan sonra CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce de olayı doğruladı ve Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “Ben lider olsam, bu skandalı 15 dakikada ortaya çıkarırım” dedi. Olayların büyümesi üzerine Kemal Kılıçdaroğlu olayın araştırılması için komisyon kurulması kararını verdi.

Odatv.com ve ajanslar

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir