Cem Yılmaz, Ali Atay, Joker ve Diğerleri...Türk Halkı Ekim Ayında Vizyona Giren Filmlerden En Çok Hangilerini İzledi?

314PAYLAŞIM

Sinema seyircisi Ekim ayında vizyona giren filmlerden en çok hangilerini izlemiş bakalım mı?

Kaynak: Beyazperde.com (konular) ve boxofficeturkiye.com

İzleyici sayısına göre sıralama yapılmıştır. 

Keyifli okumalar!

10. Karışma Bende: 21.760

Vizyon Tarihi: 18.10.19

Karışma Bende, başlarına gelen trajikomik olayların üstesinden gelmeye çalışan Sefa, Fatih ve Mami'nin hikayesini konu ediyor. Genç bir adam olan Sefa, sosyal medya fenomeni olmayı kafaya koymuştur. Bunun için fikir üretmeye çalışan Sefa'nın hayatı, bir kıza gönlünü kaptırması ile bambaşka bir hal alır. Sefa, sevdiği kız uğruna soluğu İzmir'de alır. Burada başını türlü dertlere sokan Sefa'ya bu macerasında Adana’dan ev arkadaşları olan Mami ve Fatih de eşlik eder. Üç kafadar, başlarına gelen  trajikomik olayların üstesinden gelmeyi başarabilecek midir?

Fragmanı izlemek için: Karışma Bende

9. Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi: 47.219

Vizyon Tarihi: 25.10.19

Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi, Dev Kuş’a ulaşmak için zorlu bir maceraya atılan Aslı, Can ve Mert'in hikayesini konu ediyor. Bir kaza geçiremm Aslı, Can ve Mert, kendilerini başka bir boyutta bulur. Bulmaca Kulesi denen yere ışınlanan gençler, burada karşılarına çıkan gizemleri çözmeye çalışır. Bu macera sırasında Aslı, Can ve Mert'İn yolu kulenin koruyucusu ve mimarı olan Lugaz Efendi’nin sevimli robotu Lugit ile kesişir. Lugit’le birlikte Kulenin düşmanı Hüdaverdi’nin tuzaklarını bozan gençler, artık kuleden ayrılmaya karar verir. Hüdaverdi’nin hükmettiği tehlikeli bir bölgeye ulaşan Aslı, Can ve Mert, bu sırada Dev Kuş'un yuvasında buluşmak üzere Lugit ile ayrılır. Dev Kuş'a ve Lugit'e ulaşmak için yola koyulan gençler, kendilerini bulmacalarla dolu bir maceranın içinde bulur.

Fragmanı izlemek için: Bulmaca Kulesi: Dev Kusun Gizemi

8. Hareket Sekiz: 99.568

Vizyon Tarihi: 04.10.19

Hareket Sekiz, Rus mafya liderinin peşinde düşen üç polis memurunun hikayesini konu ediyor. Bu zamana kadar tesadüfi başarılar elde eden polis memurları Bünyamin, Reşat ve Kazım’ın zorlu bir görevi vardır. Rus mafya lideri Zolka, büyük bir kaçakçılık peşindedir. Zolka, bor madenini, özel bir silahta kullanılması için Türkiye’den yurt dışına kaçırmayı planlamaktadır. Rus mafyasının alt etmekle görevlendirilen Bünyamin, Reşat ve Kazım, kendilerini zorlu bir maceranın içinde bulurlar. Başlarına geleceklerden habersiz büyük bir kargaşanın içine düşün üç polis, Rus mafyasını alt etmeyi başarabilecek midir? Yönetmen koltuğunda Ali Yorgancıoğlu'nun oturduğu, senaryosunu ise Ayberk Çınar'ın kaleme aldığı "Hareket Sekiz" filminin oyuncu kadrosunda Ali Sunal, Onur Atilla, Devrim Yakut, Gürgen Öz, Bihter Dinçel, Sarp Bozkurt, Hakan Bilgin, Hande Katipoğlu, Aykut Taşkın gibi isimler yer alıyor.

Fragmanı izlemek için: Hareket Sekiz

7. İkizler Projesi: 101.909

Vizyon Tarihi: 11.10.19

İkizler Projesi, eski bir kiralık katilin peşine düşen klonundan kurtulmak için verdiği mücadeleyi konu ediyor. Henry, işinde uzman olan bir kiralık katildir. Artık bu işlerden kurtulup hayatına yeni bir yön vermek isteyen Henry, bir anda kendisini büyük bir girdabın içinde bulur. Kiralık katilin peşine, kendisini öldürmek için gizli bir ajan düşmüştür. Üstelik peşindeki ajan, Henry’den 25 yıl önce alınan genlerle oluşturulan bir klondur. Henry, her hareketini önceden tahmin edebilen bu klonunda kurtulmak için zorlu bir savaş vermek zorunda kalır. Filmin yönetmenliğini, daha önce "Pi'nin Yaşamı" ve "Kaplan ve Ejderha"yı yöneten Ang Lee üstleniyor.

Fragmanı izlemek için: İkizler Projesi

6. Cinayet Süsü: 137.211

Vizyon Tarihi: 25.10.19

Cinayet Süsü, gizemli bir seri katil vakasını çözmeye çalışan cinayet büro ekibinin maceralarını konu ediyor. Başkomiser Emin, komiser Salih, komiser Asuman ve komiser yardımcısı Alaattin'den oluşan Cinayet Büro ekibi ilginç bir vaka ile karşı karşıyadır. Birbiri ardına işlenen cinayetleri araştıran ekip, hiçbir delil ve ipucuna ulaşamaz. Cinayetlerin gittikçe artması, basının ve halkın olayla fazlasıyla igilenmesi, buna rağmen ekibin hiçbir ilerleme katedememesi Başkomiser Emin ve arkadaşları üzerinde büyük bir baskı oluşturur. Bu sırada Emniyet Genel Müdürü, davanın çözümünde yardımcı olması için “suç uzmanı” Dizdar Koşu'yu Emin'in ekibine atar. Üzerlerindeki baskıdan dolayı iyice ezilen Emin ve ekibi, karşılaştıkları en tuhaf seri cinayet zincirini çözebilmek için her yönteme başvurur. Bu kedi fare oyununda katili mi pes edecektir yoksa polisler mi?

Fragmanı izlemek için: Cinayet Süsü

5. Malefiz: Kötülüğün Gücü: 156.541

Vizyon Tarihi: 18.10.19

Malefiz: Kötülüğün Gücü, Malefiz ve Aurora arasındaki karmaşık ilişkiye odaklanıyor. Yıllar Maleficent ve Aurora'ya iyi davranmıştır. İlişkileri kalp kırıklıklarından, intikam öyküsüne ve sonunda sevgiye dönüşür. Ancak hala insanlar ve periler arasındaki nefret ilişkisi sürmektedir. Aurora'nın Prens Phillip ile gerçekleşecek olan evliliği, iki bölgenin birliğini sağlayacağı için Ulstead ve Moors Krallığı'nda kutlanır. Beklenmedik bir karşılaşma ise yeni ittifakları da beraberinde getirir. Büyük Savaş içerisinde Maleficent ve Aurora ise ayrı düşer. Sadakatlerini test eden bu durum, ikisinin gerçek bir aile olup olmadıklarını sorgulamalarına neden olur.

Fragmanı izlemek için: Malefiz: Kötülüğün Gücü

4. Karakomik Filmler: 507.237

Vizyon Tarihi: 18.10.19

Karakomik Filmler, Kaçamak ve 2 Arada adındaki iki farklı filmden oluşuyor. Kaçamak'ta, birlikte tatile çıkan 4 arkadaşın başlarına gelen maceralar konu edilirken, tüm hikayenin arabalı vapurda geçtiği 2 Arada filminde, Ayzek adında bir adamın yaşamına odaklanılıyor. Arif v 216, G.O.R.A., A.R.O.G., Hokkabaz gibi filmlerle gişe rekorlarına imza atan Cem Yılmaz’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve başrolünü üstlendiği "Karakomik Filmler" de Yılmaz'ın yanı sıra Zafer Algöz, Ozan Güven, Necip Memili, Özkan Uğur, Can Yılmaz, Cemre Ebuzziya, Uraz Kaygılaroğlu, Bala Atabek, Umut Kurt ve Cem Davran gibi isimler yer alıyor.

Fragmanı izlemek için: Karakomik Filmler

3. Kral Şakir Korsanlar Diyarı: 1.537.829

Vizyon Tarihi: 04.10.19

Kral Şakir “Korsanlar Diyarı”, şehre yaklaşmak üzere olan tarih öncesine ait yaratığı durdurmak için zorlu bir maceraya atılan Şakir ve ailesinin hikayesini konu ediyor. Şehir büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır. Okyanusun en derin yerinden çıkan, tarih öncesine ait dev bir yaratık, şehre gelmek üzeredir. Yaratığı durdurabilecek tek şey ise, altın bir savaş topudur. Yaratık şehre ulaşmadan önce onu etkisiz hale getirmek isteyen Şakir ve ailesi, savaş topunu bulmak için yola koyulur. Ancak yolda işler pek de planlandığı gibi gitmeyince, Şakir ve ailesi kendilerini Bermuda Şeytan Üçgeni’ndeki gizemli bir kürenin içinde bulur. Bu gizemli bölge, daha önce onların görmediği bir evrene aittir. Korsanların kol gezdiği, canavarların yaşadığı fantastik bir evrene adım atan Şakir ve ailesi, karşılarına çıkan engelleri aşıp, tarih öncesine ait dev yaratığı durdurabilmek için altın savaş topunu bulmayı başarabilecek midir?

Fragmanı izlemek için: Kral Şakir Korsanlar Diyarı

2. Joker: 1.589.046

Vizyon Tarihi: 04.10.19

Joker, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck'in hayatına odaklanıyor. Toplum tarafından dışlanan bir adam olan Arthur, hayatta yapayalnızdır. Sürekli bir bağ kurma arayışında olan Arthur, yaşamını taktığı iki maske ile geçirir. Gündüzleri, geçimini sağlamak için palyaço maskesini yüzüne takan Arthur, geceleri ise asla üzerinden silip atamayacağı bir maske takar. Babasız büyüyen Arthur’u en yakın arkadaşı olan annesi Happy adıyla çağırır. Bu lakap, Arthur’un içindeki acıyı gizlemesine yardımcı olur. Ancak maruz kaldığı zorbalıklar, onun gitgide toluma aykırı bir adam haline gelmesine neden olur. Yavaş yavaş psikolojik olarak tekinsiz sulara yelken açılan Arthur, bir süre sonra kendisini Gotham Şehri’nde suç ve kaosun içinde bulur. Arthur, zamanla kendi kimliğinden uzaklaşıp Joker karakterine bürünür.

Fragmanı izlemek için: Joker

1. 7. Koğuştaki Mucize: 2.785.058

Vizyon Tarihi: 11.10.19

7. Koğuştaki Mucize, 7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediyor. 1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo'nun yakınları adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova'nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir. Memo, bir mucize gerçekleşip idam cezasından kurtulabilecek midir? Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin'in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur gibi isimler yer alıyor.

Fragmanı izlemek için: 7. Koğuştaki Mucize

Bu içerik de ilginizi çekebilir;

Sinemaseverler Buraya! 2019'da Vizyona Girmesini Heyecanla Beklediğimiz Filmler - onedio.com
Sinemaseverler Buraya! 2019'da Vizyona Girmesini Heyecanla Beklediğimiz Filmler - onedio.com
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Cinayet Süsü epey komikti Joker ise güzeldi.

melih-ugur-oktar

Cinayet Süsü'ne de dün gittim beğendim, Malefiz için kararsızım

smaban

sinemadan ne anlıyorsunuz amk onlarca insanla aynı yerde, sikik bir ekran ve ses ile izlemnin nesi zevkli.

muhendis-hanim-diyeceksiniz

Joker çok iyiydi hatta beklentinize göre en iyisiydi. Cinayet süsü komikti ama Ölümlü Dünya daha komikti bu filmden beklenti gülmek yarıl yarıla gülmüyorsunuz. Cem Yılmaz film yapmasın stand upp iyi oradan devam etmeli bence, 7. koğuş Mucize yi izlemedim sanırım izlemem de. Aras Bulut İynemli gerçekten iyi oyuncu ama fragmandan izlediğim kadarıyla konu beni sarmadı TV de izlerim ben onu.

melis_cankurtaran

7.koğuştaki mucizeyi gayet gidin sinemada izleyin derim ben. gerçekten inanılmaz bir film olmuş sonu dışında kesinlikle harikaydı. oyunculukların hepsi karakterlerin her biri özenle itinayla yaratılmış. rahat dram türünde türkiyede yapılmış en iyi yapıt.

muhendis-hanim-diyeceksiniz

Önerinizi dikkate alacağım.

Gizli Kullanıcı

Umarım ''İnsanların paraları yok, o yüzden Cem'in filmi dolmadı'' tabuları bu rakamlarla yıkılmıştır. TAMAMI bakın, çoğu değil, TAMAMI, Kore'den (ç)alıntı 7. koğuşta mucize 3 Milyon'a yakın kişi tarafından izlenmiş. Arkadaşlar, Türkiye'de nüfusu 3 Milyon olan kaç tane şehir var? Kore yapımı güzeldi, orijinal senaryo direkt uyarlanmış, ki Aras da iyi oyuncu, e tuttu. E yine Joker, yüz yıllık kahraman, belki yeni bir şey yok. Ama bu senenin en iyilerinden. Demek ki Cem'in iş vasattı. Yıllardır bu şakşaklarla bir yere gelemeyiz. ''Olsun, iyi film yapamasa da, Cem Yılmaz, Cem Yılmaz'dır.'', ''Son albümleri tırt ta olsa, Tarkan, Tarkan'dır.'' gibi şakşaklar, sanatçılara yarar değil, zarar verir!

Görüş Bildir