Görüş Bildir
Haberler
Çavuşoğlu: IŞİD'e Ortak Operasyon İçin ABD ile İmzalar Atıldı

Çavuşoğlu: IŞİD'e Ortak Operasyon İçin ABD ile İmzalar Atıldı

ATKN
25.08.2015 - 12:09

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, IŞİD'e yönelik ortak operasyonlara ilişkin ABD ile müzakerelerin tamamlandığını ve imzaların atıldığını açıkladı. Çavuşoğlu'nun dün yaptığı 'Görüşmeler tamamlandı' açıklaması ABD tarafından doğrulanmamıştı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, IŞİD'e karşı ortak operasyonlar için ABD ile yürütülen müzakerelerin tamamlandığını ve anlaşmaya imzaların atıldığını açıkladı. 

Çavuşoğlu, dün yaptığı açıklamada, 'Görüşmeler tamamlandı, IŞİD'e karşı operasyonlar yakında başlayacak' demiş, ancak bu açıklama ABD tarafından doğrulanmamıştı. ABD yetkilileri görüşmelerin sürdüğünü söylemişti.

'Belki saat farkından dolayı böyle bir açıklama yaptılar'

Çavuşoğlu bu farklı açıklamalarla ilgili olarak ise şunları söyledi:

'Dün yaptığım açıklamada Türkiye ve ABD ortak mutabakatının bir parçası olarak özel operasyonlara ilişkin teknik detaylara dair müzakerelerin tamamlandığını söylemiştim. Bu doğru bilgiydi. O açıklamamdan sonra o müzakere metni de Türkiye ve ABD yetkilileri tarafından imzalandı. Ben görüşmelerin tamamlandığını söyledim, imzaların atıldığını söylemedim. Belki ABD'li sözcüler imzaların atılmadığına vurgu yaptı. Belki saat farkından dolayı böyle bir açıklama yaptılar.'

Çavuşoğlu 'Bundan sonraki teknik konular, operasyonların ne zaman başlayacağı gibi konular askeri makamların konuşacağı konulardır' dedi. 

Al Jazeera Türk

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0