Görüş Bildir
Haberler
Camiye Ayakkabıyla Giren Polis Özür Diledi

Camiye Ayakkabıyla Giren Polis Özür Diledi

Fatih UZUN
09.08.2014 - 19:11

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da silahlı kişi ihbarı üzerine ayakkabıyla Türk camisine giren ve cami imamını bir süre gözetim altında tutan Kopenhag polisi özür diledi. 

Kopenhag Taastrup'taki Danimarka Türk Diyanet Vakfı'na bağlı Yunus Emre Camisi'nin olduğu bölgede silahlı kişi ihbarı alan polis, cami dahil olmak üzere çevredeki binalara operasyon düzenledi. Camiye ayakkabıyla giren ve cami imamı ile eşini bir süre gözetim altında tutan polis, şüpheli kişi civardaki başka bir işyerinde yakalanınca camiden ayrıldı.

Olayın ardından Kopenhag Din Hizmetleri Müşaviri ve Danimarka Türk Diyanet Vakfı Başkanı Doç. Dr. Ahmet Onay ve Kopenhag Büyükelçiliği Emniyet Müşaviri Cuma Ali Aydın, Kopenhag polisi ile görüştükten sonra polis yetkilisi Bent Isager-Nielsen ile birlikte camiye gelerek cemaatle buluştu.

Bent Isager-Nielsen, camidekilerden özür dileyerek operasyon anında yaşananlardan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Yetkili, baskında görev yapan polislerin iletişim sorunu yaşadığını ancak olayı gören cemaatten bazı kişilerin camiye gelmesiyle birlikte yanlış anlaşılmanın ortadan kalktığını ifade etti. Bu gibi durumlarda olay yerinde kontrolü sağlayıncaya kadar hızlı davranmak zorunda olduklarını anlatan Isager-Nielsen, görevlilerinin bu sebeple ayakkabılarıyla camiye girdiği için üzgün olduklarını belirterek yaşananların müslümanlara karşı art niyet olarak algılanmamasını istedi.

Din Hizmetleri Müşaviri ve Danimarka Türk Diyanet Vakfı Başkanı Doç. Dr. Ahmet Onay ise Danimarka'nın güvenli bir ülke olduğunu ve bu durumun sürmesi gerektiğini bildirdi.

Sabah

Kaynak: http://www.sabah.com.tr/Dunya/2014/08...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın