Görüş Bildir
Haberler
Büşra Sanay Kimdir, Kaç Yaşındadır? Büşra Sanay CNN Türk’ten Ayrıldı Mı?

Büşra Sanay Kimdir, Kaç Yaşındadır? Büşra Sanay CNN Türk’ten Ayrıldı Mı?

Ekranların başarılı spikerlerinden biri olan Büşra Sanay, 12 yıldır çalıştığı CNN Türk’teki görevinden ayrıldığını açıkladı. Ayrılık haberi sonrası Büşra Sanay sosyal medyanın gündemine oturdu. ‘Büşra Sanay kimdir’ sorusuna cevap arayan vatandaşlar, ayrılık sebebini de merak ediyor. Büşra Sanay’ın CNN Türk ile yollarını neden ayırdığı hakkında bir açıklama yapılmadı. Peki, Büşra Sanay kimdir, kaç yaşındadır? İşte tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Büşra Sanay Kimdir?

Büşra Sanay Kimdir?

26 Kasım 1986 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Büşra Sanay'ın iki kardeşi vardır. Aslen İç Anadolulu olan Sanay, 2003 yılında İstanbul Avcılar 50. Yıl Lisesi'nden mezun olmuştur.

Lisans eğitimini, Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde tamamlamış ve 2006 yılında üniversitenin televizyon kanalı ÜNTV'de ilk ekran deneyimini sunduğu kültürel program ile yaşamıştır.

2008-2009 yıllarında Cumhuriyet gazetesi ve CNN Türk'te staj yapan Sanay, 2010 yılında CNN Türk'te hafta içi ve hafta sonu ara haber bültenlerini sunmaya başlamıştır.

2015 yılında gerçekleştirdiği 'Türkiye'de Ensest Gerçeği' konulu özel haberiyle dikkat çekmeyi başarmıştır.

2018 yılında piyasaya sürdüğü 'Kardeşini Doğurmak: Türkiye'de Ensest Gerçeği' adlı kitabı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Televizyon Sosyal Bilimler Övgü Ödülü'ne layık görülmüştür.

'Umut Çocukta' adlı yardımlaşma kampanyasıyla köy okullarında bot, mont, giysi ve okul eşyası gibi ihtiyaçların tedarik edilmesini sağlayan başaşrılı spiker, Başkent İletişim Bilimleri Akademisi'nde diksiyon, sunuculuk ve beden dili eğitimleri vermiştir.

Şarkıcı ve yazar Zülfü Livaneli hayranı olan Büşra Sanay, 1.71 metre boyunda, 57 kilo ve yay burcudur. Labrador cinsi bir köpek sahibidir.

29 Mart 2021'de CNN Türk kanalı ile yollarını ayırmıştır.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?