Bunları Yapanlar Hiç Sıkılmıyor Olmalı: Dünyanın Dört Bir Yanından 12 Eğlenceli Meslek

0PAYLAŞIM

#9 favorim!

1. Ferrari Sürüş Eğitmeni

Profesyonel yarış ve uzmanlık eğitiminden geçen sürücüler Ferrari kullanarak 90 ile 120 bin dolar arasında para kazanıyor. Hayalimizi yaşıyorlar...

2. Pasta Tasarımcısı

Rengarenk, değişik şekillerde, herkesi hayran bırakacak pastaların tasarımını yapmak mı? Var bir hayalimiz...

Tek bir pasta ortalama birinin maaşından bile fazla olabiliyor...

3. Espor Oyuncusu

Sık sık duyduğumuz ve artık hayatımızın her noktasına giren esporda yer alan oyuncular da çılgın paralar kazanırken deliler gibi eğleniyor. Zaten kim eğlenmez ki? En sevdiğin oyunu sabaha kadar oynayıp kendini geliştiriyor ve her maçta para kazanıyorsun. Çok keyifli!

4. Oyun Testçisi

Esporcu olamadıysanız oyun testçisi de olabilirsiniz. Yeni çıkan ya da geliştirilen oyunları test edip bununla ilgili geri dönüş veriyor ve analiz ediyorsunuz. Oyunun olduğu yerde sıkılmak da pek mümkün değil zaten!

5. Su Kaydırağı Müfettişi

Su kaydıraklarının yüksekliklerini, eğimlerini ve hızlarını test ve teftiş edip bunu daha nasıl eğlenceli hale getirebiliriz diye soran bu müfettişler uzun uzun su kaydıraklarından kayıyor. Nereden baksak müthiş eğlenceli iş!

6. Panda Bakıcısı

Bu minnoş pandalara bakmak sanırım dünyanın en zevkli ve tatlı işi olabilir! İş tanımı da oldukça keyifli: tüm gün pandalarla oynamak, fotoğraf çekilmek ve onlarla eğlenmek!

7. Kahve Tadımcısı

Kahve severler buraya, tam sizlik iş bulduk! Tüm ünlü kahve markalarından yerel üreticilere kadar kahveleri tadımlayan bir uzman olmak müthiş bir şey aslında. 

Bir de yeri gelmişken ünlü kahve tadımcılarından biri olan Gennaro Pelliccia'nın dilinin de 10 milyon sterline sigortalandığını da unutmayalım...

8. Yemek Stilisti

Yemeklerin daha güzel ve etkileyici görünmesini sağlayan yemek stilistleri aslında yemek ile bir sanat yapıyorlar. Bunun için yemekte kullanılan ürünler hakkında derin bilgiye sahip olunması gerekiyor ama nereden baksanız aşırı iştah açıcı bir meslek!

9. Lüks Yatak Test Edici

Tüm gün aşırı lüks yataklarda uyumak ve bunun konforunu raporlamak mı? İşte en eğlenceli ve rahat meslek!

10. Oyuncak Tasarımcısı

Çocuklar için yaratıcı oyuncaklar tasarlayan bu meslek grubunda hayal kurmak serbest! Gerçekten hala çocuk kalanlar ve çocuk kalmak isteyenler için aşırı eğlenceli bir iş.

11. Dondurma Tadımcısı

Gıda bilimleri ile ilgili bir bölümde okumanız bu meslek için yeterli. İyi bir gıda bilgisi ile tüm gün dondurma yiyerek para kazanabilirsiniz!

12. Hollywood Dublörü

Filmlerde oynamak mı! Hem de Hollywood'da! İşte gerçekten listenin en heyecanlı ve eğlenceli mesleği bu. Yıllık gelirinin de 100 bin dolar olduğunu düşünürsek enfes...

Eğlencesi bol yaz aylarında KFC Avantajı bol menü iyi gider!

Hemen sipariş vermek için tıkla!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oguzgim

#12 deki işi yapar vücut uzuvları kaybedenler ya da direk hayatını kaybedenler var

Görüş Bildir