Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 5 Olay

-

1. Bugün Dünya Mülteci Günü: Evlerinden Olan İnsanların Sayısı 65 Milyon ile Rekor Seviyede

Suriye'den Güney Sudan'a, Burundi'den Ukrayna'ya, dünya genelinde insanlar kanlı çatışmalardan kaçıyor.  Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin Dünya Mülteciler Günü'nde açıkladığı raporuna göre dünya genelinde geçen yıl 5 milyon kişi daha evlerini terk etti ve evlerini terk eden mültecilerin sayısı 65,3 milyona ulaştı. Rapora göre dakikada ortalama 24 kişi evini terk etmek zorunda kalıyor. Dünyada en fazla sığınmacıya ev sahipliği yapan ülke ise Türkiye...

Haberin Tamamı İçin:

2. 'Türkiye ile İsrail Arasındaki Görüşmelerde Son Aşama'

Türkiye ile İsrail ilişkilerinin normalleşmesine yönelik görüşmelerde sona gelindi. İsrail basınına yansıyan bilgilere göre, iki ülke arasında uzlaşmaya varılamayan tek konunun 'Hamas'ın İstanbul'daki askeri temsilciliğinin kapatılması' olduğu belirtiliyor. Tarihi anlaşma için gün de verildi.  İki ülke temsilcileri 26 Haziran'da bir Avrupa başkentinde "muhtemelen son kez" bir araya gelerek uzlaşmaya varacak.

Haberin Tamamı İçin:

3. Çilem Doğan 50 Bin TL Kefaletle Serbest

Adana’da kendisini fuhuşa zorlayan ve şiddet uygulayan eşini öldürdüğü için 15 yıl hapse mahkum edilen 28 yaşındaki Çilem Doğan’ın, 50 bin TL kefaletle tahliye edilmesine karar verildi. Cezaevi önünde ailesi ve kadın örgütleri tarafından beklenen Çilem Doğan akşam saatlerinde tahliye edildi. Doğan, "Bu kapıdan çıkacağımı biliyordum ama bugün olacağını beklemiyordum. Kararı duyunca çok sevindim" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

4. 3 'Nöbetçi Yayın Yönetmeni' Tutuklandı

Özgür Gündem Gazetesi'nde "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliğini yapan Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu tutuklandı.

Haberin Tamamı İçin:

5. Erol Evgin 'Oy Hakkı' Açıklaması ile Sosyal Âlemin Gündeminde

Türkiye bu sabah güne 'eşitlik' polemiği ile uyandı.  Usta müzisyen Erol Evgin, zamanında çok tartışma yaratan 'Dağdaki çoban ile benim oyum bir mi?' açıklamasını hatırlatan sözler ile tartışmaların odağında.Türkiye demokrasinin en iyi çözüm olduğu konusunda şüpheleri olduğunu, demokrasinin ülkeye fazla geldiğini söyleyen sanatçı,  'Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor?' diye sordu ve bu soruyu kendi cevapladı: 'Hiç hakça değil... Bana adaletli gelmiyor bu durum'

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir