Erol Evgin 'Oy Hakkı' Açıklaması ile Sosyal Âlemin Gündeminde

 > 
11bPAYLAŞIM

Türkiye bu sabah güne 'eşitlik' polemiği ile uyandı.  Usta müzisyen Erol Evgin, zamanında çok tartışma yaratan 'Dağdaki çoban ile benim oyum bir mi?' açıklamasını hatırlatan sözler ile tartışmaların odağında.

Türkiye demokrasinin en iyi çözüm olduğu konusunda şüpheleri olduğunu, demokrasinin ülkeye fazla geldiğini söyleyen sanatçı,  'Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor?' diye sordu ve bu soruyu kendi cevapladı: 'Hiç hakça değil... Bana adaletli gelmiyor bu durum' 

Evgin, Balçiçek İlter'e yaptığı açıklamalar ile sabah saatlerinden bu yana sosyal âlemin de başlıca gündem maddelerinden biri... 

Ünlü sanatçı Erol Evgin, HaberTürk'ten Balçiçek İlter'e yaptığı açıklamalar ile gündemde... 

 Demokrasinin eğitimli ülkeler için iyi bir çözüm olduğunu ve Türkiye’ye ise fazla geldiğini savunan Evgin, 'Dağdaki çoban ile benim oyum bir mi?' diyen Aysun Kayacı'nın sözlerini anımsatarak 'o tanımı' hoş bulmadığını söyledi ve şöyle devam etti:  

"Hoş değil ama şunu düşünüyorum, Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım. Hiç hakça değil.

(...) Bana adaletli gelmiyor bu durum. Herkes seçebilmeli tabii. O parmak basan ablamız muhtarını seçsin, biraz daha iyi eğitim alanı belediye başkanını seçsin."

Erol Evgin "Çok seçkinci bir tavır değil mi bu? Eşitlik nerede kaldı?" sorusunu ise  "Eğitimde eşit fırsat yaratmazsanız eşitlik nerede kaldı? Önce herkesi eğitelim sonra 'demokratız' diye ortaya çıkalım" diyerek cevapladı. 

Röportajın tamamı okumak için  buraya tıklayınız.

Erol Evgin, açıklamalarının basına yansımasının ardından Twitter'da TT listesine girdi

Erol Evgin'in açıklamalarına katılıyor musunuz?

Evet
Hayır
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir