Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 5 Olay

13PAYLAŞIM

1. Avrupa Komisyonu'ndan İkinci Rapor: Anlaşma Kırılgan

18 Mart’ta varılan Türkiye-AB anlaşmasının uygulanmasına dair ikinci Avrupa Komisyonu raporu kabul edildi. Rapora göre olumlu gelişme sağlandı ancak bugüne kadar sağlanan gelişme hâlâ kırılgan.

Haberin Tamamı İçin:

2. Alperen Ocakları: 'LGBT Onur Yürüyüşü'nü Yaptırmayacağız, Olacakların Sorumlusu Biz Değiliz'

Alperen Ocakları Vakfı İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, düzenlediği bir basın toplantısıyla, 26 Haziran'da yapılacağı duyurulan LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne engel olacaklarını açıkladı. Mican 'Derin milletin temsilcisi olan Alperen Ocakları olarak ecdadımızın ağır bedeller ödeyerek bizlere bıraktığı bu topraklarda ahlaksızların fantezi yapmasına müsaade etmeyeceğiz. Aksi takdirde tepkimiz çok net ve sert olacaktır. Bunu tüm kamuoyuna duyuruyoruz. Yürüyüşü engelleyeceğiz. Herşeyi göze aldık. Uyarıyoruz, bundan sonra olacakların sorumlusu biz değiliz' dedi. Açıklama sabah saatlerinden bu yana sosyal medyanın gündeminde...

Haberin Tamamı İçin:

3. İşsizlik 8 Ayın En Düşük Seviyesinde

İşsizlikte düşüş devam etti ve mart ayında yüzde 10,1 ile Temmuz 2015'ten bu yana en düşük seviyeye geriledi. Şubat döneminde işsizlik yüzde 10.9 seviyesindeydi. Piyasalarda mart dönemine ilişkin beklenti ise yüzde 10.4 düzeyindeydi. Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2016 yılı mart döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 46 bin kişi azalarak 3 milyon 23 bin kişi oldu.

Haberin Tamamı İçin:

4. Bakanlık: İnternetteki Yavaşlık Bulgaristan ve Romanya Kaynaklı

Türkiye’deki internet kullanıcılarının büyük bir kısmı bugün saat 15.00’ten sonraGoogle’a bağlı GmailYoutube gibi hizmetlerin yanı sıra InstagramFacebook, Twittergibi sosyal medya kanallarına da erişimde güçlük yaşadı. İlerleyen dakikalarda Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) Google'ın eski içerikleri arşivlemesini sağlayan önbellek hizmetine erişimi engellediği ortaya çıktı. 

İnternetteki yavaşlığın nedeninin bu engelleme kararı olduğu belirtildi. Ancak konuya ilişkin açıklama yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, yavaşlamanın erişim engelinden kaynaklanmadığını, Bulgaristan ve Romanya'da meydana gelen fiber hat bağlantı ve enerji sorunu nedeniyle yaşandığını duyurdu...

Haberin Tamamı İçin:

5. Usta Gazeteci Hakkı Devrim Yaşama Veda Etti...

Hakkı Devrim'den bu sabah kötü haber geldi. Alınan bilgiye göre, bir süredir kanser ve yaşlılığa bağlı hastalıklardan dolayı tedavi gören Hakkı Devrim, bu sabah evinde hayatını kaybetti. Hakkı Devrim'in cenazesi, yarın öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Kilyos'taki aile mezarlığında toprağa verilecek.

Haberin Tamamı İçin:
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir