Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

-

1. Seçim Hükümeti Son Kez Toplandı, Gözler Yeni Kabinede

Türkiye’yi 1 Kasım seçimlerine götüren ‘seçim hükümeti’ bugün Davutoğlu başkanlığında son kez toplandı. Ankara kulislerinde ise yeni kabinenin kimlerden oluşacağı merak ediliyor.

Haberin Tamamı İçin:

2. G20 İçin Antalya'da Ana Yollar Kapanıyor, Gösteriler Yasaklandı

Antalya Belek'te 15-16 Kasım tarihleri arasında yapılacak G20 Zirvesi için alınan önlemler kapsamında bölgedeki yolların birçoğu yarından itibaren kapanıyor.

Haberin Tamamı İçin:

3. Muharrem İnce: 'Önce Muhalefeti Değiştirmeliyiz'

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP genel başkanlığına aday oluyor. Meclis'te basın toplantısı düzenleyen İnce, "Vicdanınıza sesleniyorum, otobüs 6 kere yolda kaza yapmış. Yedinciye aynı firmadan bilet alır mısınız? Davanız var avukat 6 kere kaybetmiş. Yedinci davayı aynı avukata verir misiniz? Türkiye’nin CHP’ye, CHP’nin de büyük bir değişime ihtiyacı var. Çoğunluk AKP'nin değişmesini istiyor. Ancak bu muhalefet AKP iktidarını değiştiremiyor. O zaman yapılacak tek bir iş var, muhalefeti değiştirmek" dedi. İnce, adaylıkla ilgili soruya ise "CHP'de aday olunmaz, aday gösterilir. Delegeler bununla ilgili gerekli imzayı verirlerse ben de iddiası olan biriyim" yanıtını verdi.

Haberin Tamamı İçin:

4. Silvan'da Yasağın Yedinci Gününde Bir Ölüm Daha

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinin 3 mahallesinde sokağa çıkma yasağı bugün 7'nci gününe girdi. İlçede bugün çıkan çatışmalarda 45 yaşındaki taksi şoförü Mehmet Gündüz hayatını kaybetti, 1'i polis 5 kişi yaralandı.

Haberin Tamamı İçin:

5. Hatice Kaçmaz Cinayeti Davasında ‘Tutku Derecesinde Aşırı Sevgi’ İndirimi...

Evlenme teklifini kabul etmeyen sanatçı Hatice Kaçmaz’ı 16 bıçak darbesiyle öldüren Orhan Munis’in suçunu ‘tasarlayarak öldürme’ saymayarak cezasında indirime yol açan mahkeme gerekçesinde ilginç ifadelere yer verdi... Sanığın "tutku derecesindeki aşırı sevgiden kaynaklı duygusallığın etkisiyle" ve ruh halinde yarattığı hiddetle yanına bıçak aldığı vurgulanan kararda “Hiddetin sonucu olarak maktuleye bıçak darbelerini vurmuştur” denildi...

Haberin Tamamı İçin:

6. Tan: ‘HDP'nin Gücü PKK'ya Yetmedi’

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, "PKK’nın, YDG-H’nin savaşı şehir merkezlerine taşıması, demokratik özerkliği sadece öz savunma ve hendeğe indirgeyen davranışı yanlıştı. Halk buna ilk günden tepki verdi. Ancak bu yanlışta ısrar edildi. HDP’nin gücü ise maalesef bu yanlışı önlemeye yetmedi" dedi. Tan, başkanlık sistemiyle ilgili ise "Başkan yaptırmayacağız, diyordunuz şimdi bu ‘tartışılabilir’ nereden çıktı?" sorusuna verdiği yanıtta, "Tartışılabilir demek 'biz tek adamlığa evet diyoruz' demek değil. Kaldı ki bu 'tartışılabilir' kısmında yeni bir şey yok" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

7. 'Paralel Yapı' İddialarına Yönelik Operasyonda 17 Kişi Tutuklandı

İzmir'de 'Paralel yapı' operasyonunda gözaltına alındıktan sonra tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen 36 kişiden aralarında İzmir eski Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ın da bulunduğu 17 kişi tutuklandı, 14'ü adli kontrol şartıyla olmak üzere 19 kişi serbest bırakıldı.

Haberin Tamamı İçin:

8. ‘Askeri Casusluk Davası’nda Roller Değişti: Sorgulayanlar Sorgulanıyor

İzmir merkezli Askeri Casusluk Davası, geçtiğimiz yıllar içerisinde Ergenekon ve Balyoz gibi davaların gölgesinde kalmış olsa da Türkiye’nin yakın dönemine damga vuran davalardan. Aralarında yüksek rütbeli subayların da bulunduğu 357 sanığa fuhuştan şantaja kadar suçlamalar yöneltilmişti. Şimdi, suçlamaları yönetenler benzer ithamlarla karşı karşıya...

Haberin Tamamı İçin:

9. Korumaya Alınan 21 Afgan Çocuk Nerede?

İzmir’de sokaklardan toplanan 12-17 yaşlarındaki 21 Afgan çocuk, devlet korumasına alındı. 21 çocuk, temmuz ayında gönderildikleri Erzincan’daki merkezden 1 hafta içinde kaçtı. Çocuklardan 4 aydır haber alınamıyor. Kayıp çocuklarla ilgili açıklama yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı konuyla ilgili iki denetçinin görevlendirilerek soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Haberin Tamamı İçin:

10. Türkiye'nin Havası En Kirli Şehri Afyonkarahisar

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın son verilerine göre Türkiye'nin havası en kirli şehri Afyonkarahisar. Marmara Bölgesi'nde Keşan, İstanbul'da ise Esenyurt'un havası oldukça kirli. En temiz havaya sahip il ise Eskişehir...

Haberin Tamamı İçin:

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir