Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

Anasayfa > Gündem

1. Hrant Dink Öldürülüşünün 8. Yılında Agos Önünde Anıldı

1. Hrant Dink Öldürülüşünün 8. Yılında Agos Önünde Anıldı

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülüşünün sekizinci yılında binlerce kişi Taksim’den, Şişli-Osmanbey’deki Agos gazetesi önüne yürüdü.

Bu yıl Agos Gazetesi’nden kalabalığa seslenen isim yazar Murathan Mungan oldu. Mungan 'Yerini bulmamış adalet katillerini ve kurbanlarını çoğaltır. Hrant için, adalet için sekiz yıldır haykıranlar artık demokrasinin karikatürünü değil, kendisini istiyoruz.' dedi.

Kaynak: http://onedio.com/haber/hrant-dink-ol...

2. Ve Erdoğan Kabine'yi Topladı...

2. Ve Erdoğan Kabine'yi Topladı...

Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçildiği 10 Ağustos 2014’ten bu yana kamuoyunu yavaş yavaş hazırladığı Bakanlar Kurulu'na başkanlık etme fikri bugün hayata geçti.

Kaynak: http://onedio.com/haber/bakanlar-kuru...

3. Cizre Emniyet Müdürü Tutuklandı

3. Cizre Emniyet Müdürü Tutuklandı

Hrant Dink suikastına ilişkin 'kamu görevlilerinin ihmali' olduğu iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan Cizre Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten Ercan Demir çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Kaynak: http://onedio.com/haber/cizre-emniyet...

4. Meclis Genel Kurulu'nda Yüce Divan Oylaması Yarın

4. Meclis Genel Kurulu'nda Yüce Divan Oylaması Yarın

Meclis Soruşturma Komisyonu’nda Yüce Divan’a gönderilmemesi kararlaştırılan dört eski bakan hakkında son sözü Meclis Genel Kurulu söyleyecek. Dört eski bakan hakkında yarın oylama yapılacak. Bakanlar hakkındaki önergeler Meclis Genel Kurulu’nda ayrı ayrı oylanacak ve gizli oylama yapılacak.

Kaynak: http://onedio.com/haber/dort-eski-bak...

5. Dünyada Gelir Eşitsizliği Uçurumu Büyüyor

5. Dünyada Gelir Eşitsizliği Uçurumu Büyüyor

İngiliz yardım kuruluşu Oxfam tarafından yayınlanan verilere göre, dünyanın en zengin yüzde 1'lik kesiminin elinde bulunan servet, tüm dünyanın geri kalanındaki servetten daha fazla olmak üzere.

Kaynak: http://onedio.com/haber/kuresel-serve...

6. Sosyal Medya Bu Fotoğrafı Konuşuyor

6. Sosyal Medya Bu Fotoğrafı Konuşuyor

Bakanlar Kurulu’nun toplandığı salondan basına yansıyan fotoğraflar arasında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu yakından gösteren bir kare sosyal medyanın gündemi oldu.

Kaynak: http://onedio.com/haber/sosyal-medya-...

7. Yemen'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı Kuşatıldı

7. Yemen'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı Kuşatıldı

Yemen'de Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'yi El Kaide militanlarını silahlandırmakla suçlayan Şii Ensarullah Hareketi militanları Cumhurbaşkanlığı Ofisi Müdürü Ahmed Avad bin Mübarek'i kaçırdı ve sarayı kuşattı. Şii militanlar ile saray muhafızları arasındaki çatışma, çok sayıda kişinin ölmesi ve yaralanmasının ardından varılan ateşkesle son buldu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Körfez ülkeleri seyahatinin son ayağı olan Yemen'e yapacağı ziyaret ülkedeki güvenlik krizi sebebiyle ertelendi.

Kaynak: http://onedio.com/haber/yemen-de-cumh...

8. Yaban Domuzuna Taşlı Eziyete Tepkiler Sürüyor...

Samsun’un Canik ilçesinde şehir merkezine inen bir yaban domuzu, vatandaşlar tarafından saatlerce kovalanıp taşlandı. Sosyal medyada yabana domuzuna yönelik saldırıya tepkiler sürüyor...

Kaynak: http://onedio.com/haber/samsun-da-yab...

9. CHP'den 'Reklam Arası'na Suç Duyurusu

9. CHP'den 'Reklam Arası'na Suç Duyurusu

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, 16 Türk devletini temsil eden askerlerle ilgili fotoğraf için 'Osmanlı'nın 90 yıllık reklam arası sona erdi' yorumunu yapan AK Partili milletvekili Tülay Babuşcu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kaynak: http://onedio.com/haber/chp-den-babus...

10. Mehmet Metiner'den CHP'li Kadınlara: 'Cumhuriyet Artıkları'

10. Mehmet Metiner'den CHP'li Kadınlara: 'Cumhuriyet Artıkları'

Bahçeşehir Üniversitesi'nin Siyaset Okulu'nda konuşma yapan AK Parti Milletvekili Metiner, kendisini eleştiren CHP'li kadınlara 'Cumhuriyet artıkları' diye bağırdı...

Kaynak: http://onedio.com/haber/metiner-den-c...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?