Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu İşi Mutfağına Girmeden Öğrenemeyeceğimizin Kanıtı 12 Gastronomi Okulu

976PAYLAŞIM

Son zamanların en büyük patlamasını gastronomi okulları yaptı. Yakın zaman içinde Türkiye'nin hemen hemen her yerinde gastronomi ve yemek alanında eğitimler çoğalmaya başladı. Siz de bu hobinizi profesyonelliğe dönüştürmek ya da en azından "Workshop'larla kendim için üç beş şey öğrenirim" derseniz aşağıdaki okullardan biri tam da aradığınız yer olacaktır!

1. Mutfak Sanatları Akademisi (MSA)

İstanbul'un en bilinen gastronomi okulu diyebiliriz. Uzun süredir bu mesleğe binlerce insan kazandıran bu okul Maslak'ta eğitim veriyor. Hem Klasik hem de Pasta-Ekmekçilik okuyabiliyorsunuz. Eğitiminiz sonrası stajlı ya da stajsız bir çalışma süresi de seçebiliyorsunuz.

http://www.msa.com.tr

Maslak Mahallesi, Maslak Meydan Sokak Numara:1 Beybi Giz Plaza B Blok No: 123-134, 136 Sarıyer, Maslak 34398 İstanbul - Türkiye 

T: +90 212 290 35 50

2. Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi (USLA)

Yine sektörün en önlerinde olan bir okul olan USLA adından da belli olduğu gibi sadece lezzet üzerine değil aynı zamanda servis konusunda da öğrenciler yetiştiriyor. Profesyonel ve yarı profesyonel workshop'lar düzenleyen USLA size aynı zamanda yemek fotoğrafçılığı konusunda da yardım ediyor. 

http://www.usla.com.tr

Avni Dilligil Sok. No:12 PK. 34394
Mecidiyeköy, İstanbul / Türkiye
T: +90 212 211 8752

3. Le Cordon Bleu-Özyeğin Üniversitesi

Bu konuyla daha ilgili olanlar bilirler, Le Cordon Bleu dünyada en tanınan yemek okulları arasına giriyor. Paris'de başlayan LCB macerası, Julie Child'ın oradan mezun olması ile günümüzde büyük bir üne kavuştu. Yine kısa ve uzun vadeli programlar öneren Özyeğin-LCB ortaklığında profesyonel, pastacılık ya da hızlandırılmış ekmekcilik kursları alabilirsiniz.

_http://lecordonbleu.ozyegin.edu.tr_

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü
Nişantepe Mah. Orman Sokak No:13 Çekmeköy-İstanbul

T:444 4 698

4. Chef's Table

Serkan Bozkurt'un açtığı Chef's Table Profesyonel ve Workshop eğitimleri dışında yiyecek-içecek eğitimi de veren okullardan. Bunun yanında Chef-Owner adı altında kendi işletmesinin şefi olmak isteyenlere de yardımcı oluyor.

_http://chefstable.com.tr_

Maslak mh. 100. Yıl Sanayi Sitesi, 52.sk No:12 Maslak - Sarıyer / İstanbul

T: (0212) 258 8886

5. Eyüp Kemal Sevinç Mutfak Akademisi (EKS)

Yine sektörün bilinen isimlerinden olan Eyüp Kemal Sevinç'in yemek okulu olan EKS, Anadolu yakasında oturan İstanbullular için bir alternatif. Daha butik olan bu mutfak okulu tüm bilinen programların yanında bir de Yurtdışında ücretli staj olanağı sağlıyor.

_http://www.eksmutfak.com.tr_

Validebağ Meydanı. Koşuyolu Mehmet Akman Sok. 3-5/2 Kadıköy, İstanbul

T:+90 216 325 15 00:

6. İstanbul Culinary Institute (İCI)

Kadir Has Üniversitesi ile yollarını birleştiren İCI verdiği tüm profesyonel eğitimler dışında bir de Saros adlı çiftlikte yemekle ilgili öğrenebileceğiniz başka tecrübeleri fırsat olarak size sunuyor.

_http://www.khas.edu.tr/1523/chefschool_

Kadir Has Üniversitesi

Kadir Has Caddesi, Cibali / İstanbul 34 083
T: 0212 533 57 65 

7. Murat Bozok's Kitchen

Tartışmasız Türkiye'nin en avant-garde şeflerinden birtanesi. Yemekleri ve vizyonu gerçekten de dünya çapında olan Murat Bozok, yemek okuluyla gözleri dolduruyor. Hem profesyonel hem workshop vermenin yanı sıra restoran danışmanlığı hizmeti de veriyor.

_http://mbkistanbul.com_

Orjin Binası, No: 15 Kat: 5

Şişli/İstanbul

+90-212 252 64 99

8. Doors Akademi

Doğuş grubunun sahip olduğu Doors Akademi sadece amatör eğitimler veriyor. Bunun dışında Gastronomik turlar ve seminerler düzenleyerek sizi yemekle iç içe tutuyorlar.

_http://www.doorsakademi.com.tr_

Büyükhanlı Plaza

Dikilitaş Mahallesi. Üzengi Sokak. No:8 Beşiktaş/ İstanbul

T: 0212 304 14 00

9. Chef's İstanbul Mutfak Atölyesi

Chef’s İstanbul Mutfak Atölyesi Gazeteci-Yazar ve Yemek Danışmanı Gülhan Kara tarafından kuruldu. Yine yemek ve pastacılık eğitimleri veren bu akademide el yapımı çikolata kursları ise en ön plana çıkanlardan.

_http://chefsistanbul.com/Kurs_

İnönü Caddesi, Akar Palas Apt No:14 Giriş Kat Gümüşsuyu/Taksim İstanbul

T: 0212 244 76 94

10. İstanbul Kitchen's Academy (İKA)

İKA'da okulda profesyonel aşçılık ve pastacılık eğitimlerinin yanı sıra piyasada çalışan profesyonel şeflere yönelik eğitimler de bulunuyor. Amatör hobi kursları, yemek kültürü dergisi, paneller, söyleşiler, kütüphane, teras restoranı ve café’si sadece profesyonelleri değil aynı zamanda yemekle ilgilenen herkes için hizmete açık.

_http://istanbulkitchensacademy.com_

Boğazkesen Caddesi No: 41 Tophane - İstanbul

T: 0212 292 81 10

11. İzmir Mutfak Sanatları İnstitüsü (İMSE)

İstanbul'un dışına çıktığınızda İzmir'deki bu harika okulla karşılaşıyorsunuz. Bir çok gastronomi okulu gibi bu da Profesyoneller yetiştiren bir yemek okulu. Bunun dışında ise yine kurumsal şirketlere catering ve amatör workshop veriyor.

_http://imse.com.tr_

Korutürk, Mithatpaşa Cd. No:155, 35330

T:(0232) 259 8811

12. Aşçılık Akademisi

Ankara'da eğitim veren Aşçılık Akademisi size profesyonel aşçılık ve pastacılık konusunda fırsat sağlıyor. Bunun yanı sıra amatör eğitim almanız koşuluyla size Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) sertifikası onaylı Temel Aşçılık Eğitim Sertifikası veriyor. Aynı zamanda hobi için workshoplar da mevcut.

_http://ascilikakademisi.com_

Maltepe Mahallesi, Yayla Sk No:4/11, 06570 Çankaya/Ankara

T:+90 (312) 231 19 70

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir