Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu IQ Testine Göre Sen Aslında Hangi Millettensin?

 > 
59bPAYLAŞIM

Testi çöz ve zekâ seviyene göre aslında hangi Avrupa milletinden olduğunu öğren!

Uyarılar:

1) Testi çözmen için 10 dakikan var, kendine süre tut ve 10 dakikayı aştığın an testi bırak.

2) Testi çözerken kağıt kalem kullanmamalısın. Tüm soruları sadece düşünerek çözmen gerekiyor.

1. İlk soru! Bu seri hangi sayıyla devam etmeli?

2. SAKLI = 41392 ise 31492 nedir?

3. Merve 16 yaşında ve kardeşinin 4 katı yaşında. Merve kaç yaşındayken kardeşinin yaşının 2 katı yaşta olur?

4. Hangisi bu iki şekil birleştirilerek elde edilebilir?

5. Hangi sayı aslında bu seriye ait değil?

6. Hangisi en iyi yuvarlanır?

7. Soru işareti yerine ne gelmeli?

8. Boş yere hangi şekil gelmeli?

9. Bu 11 harften anlamlı bir kelime oluşturduğumuzda, bu kelime aslında ne olmuş olur?

10. 10 saniyen var! 200'ün 4'te birinin 1/2'sinin 1/5i kaçtır?

11. Sıradaki şekil hangisi olmalı?

12. Son soru! Aşağıda kaç tane harf var?

Finlandiya: 164!

164'lük IQ'nla sen aslında Finlandiya'ya aitsin. Senin ataların Finlandiya'dan bu topraklara göçmüş. Şu gezegenin gördüğü en zeki insan olman başka türlü açıklanamaz! Senin genlerinde baskın bir kuzeylilik var. Her şeyden önce uzlaşmacısın. Her durumda akılcı düşünebiliyorsun ve soğukkanlısın. Doğayı sevdiğini söylemiyoruz bile!

İngiltere: 147!

147'lik IQ'nla sen aslında İngiltere'ye aitsin.  İnsan ilişkilerinde doktora yapmışsın, zekânı tamamen bu yönde kullanıyorsun. Dışarıdan bakınca biraz burnun havada gibi gözüksen de, bu senin mükemmeliyetçiliğinden kaynaklanmakta. Mükemmelsin ve mükemmeli arıyorsun kısaca. "Fair enough" yani :)

İsviçre: 132!

132'lik IQ'nla sen aslında İsviçre'ye aitsin. Karşımızda potansiyel bilim insanı duruyor! Senin ataların dünyaya kusursuzculuk akımını miras bırakmış. Bu senin de genlerine işlemiş, her şeyin mükemmel olmak zorunda. Zenginliğine ise çok kıskandığımızdan dolayı değinmiyoruz, ey bilim adam/kadını :)

Hollanda: 124!

124'lük IQ'nla sen aslında Hollanda'ya aitsin. Dünyanın en liberal insanısın yani. Beyninin kıvrımları Amsterdam'ın ünlü kanallarına benziyor, zekânın kaynağı bu! Hiçbir şeyi kafana takmıyorsun, sakin, umursamaz ve mutlusun!

İtalya: 112!

112'lik IQ'nla sen aslında İtalya'ya aitsin. Avrupa'da Türklere en çok benzeyen topluluğun insanısın sen. Yalnız arada bir fark var; Türkler hayattan acı çekmek için, İtalyanlar ise hayattan zevk almak için yaşarlar. Bu yüzden "zekisin ama çalışmıyorsun". Tam bir keyif insanısın yani!

İspanya: 101!

101'lik IQ'nla sen aslında İspanya'ya aitsin. Sen, şu dünyanın en çılgın insanlarının olduğu millettensin. Sokaklara kamyon kamyon domates döküp üstünde tepinebilecek kadar boş vaktin var! Senin için en temel hak "Tembellik Hakkı"! Sen hep eğlen, hiç üzülme, stres senden uzak olsun!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
robert-t

İsviçre: 132! ee yakın gerçek IQ'm 128

tren

İsviçre:132!

iphone

9. Soru çok saçma geldi bana yaa. Sıraladığı harflerde N harfi yok, nehir çıktı doğru şık! Sıraladığı harfler de P bile var nehir bunun neresinde? 😂

ilyas-ozkok

mississippi

yusuf-kalaca

İsviçre: 132! 132'lik IQ'nla sen aslında İsviçre'ye aitsin. Karşımızda potansiyel bilim insanı duruyor! Senin ataların dünyaya kusursuzculuk akımını miras bırakmış. Bu senin de genlerine işlemiş, her şeyin mükemmel olmak zorunda. Zenginliğine ise çok kıskandığımızdan dolayı değinmiyoruz, ey bilim adamı :)

saadet51

bende

mehmet-kaan-ayici

BUNE AMK

Görüş Bildir